Noční požár zcela zlikvidoval dopravní firmu Kolman v Hradisku u Chebu. Plameny šlehající o výše několika metrů zachvátily čtyřicetimetrovou halu.
„Oheň nám byl ohlášen ve 23,02 hodin,“ sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru Cheb Jan Doubrava.

„Lokalizovat se jej podařilo až kolem třetí hodiny ranní. Tři čtvrtiny už jsme nemohli zachránit, proto jsme je nechali pod dozorem hasičů dohořet, povedlo se nám uhasit budovu s kancelářemi. Kamiony na parkovišti za hořící halou zůstaly nedotčeny. Velkým rizikem byla desetikubíková nádrž na plyn v těsné blízkosti haly a také nádrž na naftu, která byla v tu chvíli naštěstí prázdná,“ řekl.

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek s jedenácti cisternami.
Majitel, který byl nočnímu požáru přítomen, se zhroutil a musela jej ošetřit zdravotnická záchranná služba. Pro slzy nebyl schopen slova. „Vypadalo to u něj na náběh na infarkt,“ poznamenal Doubrava.

„V hale jsou dílny, skladové prostory a kanceláře,“ řekl dispečer firmy. Ten byl také u nočního ohně. „Dvacet let práce v háji,“ lkal.
Majitel firmy, Oldřich Kolman, předběžně odhadl škodu na dvacet milionů korun.
O možné příčině se zatím spekuluje. „Ta je předmětem dalšího šetření,“ dodal Doubrava. „Nevím, jestli je to úmysl nebo nehoda,“ doplnil v noci dispečer firmy.

"Dne 1. května 2008 policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. Neznámý pachatel se mohl trestného činu dopustit tím, že mohl založit požár v budově s kanceláří, dílnou a skladem firmy v Hradišti u Chebu, který s větší části shořel i se dvěmi osobními vozidly uvnitř objektu. Škoda vznikla 48ti letému majiteli v předběžné výši 4.040.000,- Kč, která bude po prohlídce požářiště upřesněna. Ke zranění osob nedošlo," uvedla v pátek 2. května chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.