Požár velké vrstvy usazenin v komíně domu v Ostrově likvidovali hasiči čtyři hodiny. „Kromě srážení hořících usazenin kontrolovali, zda se vlivem vysokých teplot požár nešíří do okolí komínového tělesa. Na kontrolu, zda je komín zcela vychladlý, pak jeli hasiči ještě v nočních hodinách,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Podotkl, že se nejednalo o jediný požár komína během víkendu. Další zásah byl v Novém Kostele na Chebsku a rovněž požár zahradní chaty v Habartově byl podle závěrů vyšetřovatele požárů začal právě u komínového tělesa. „Základní prevencí požárů spalinové cesty, kdy hrozí rozšíření na další materiály, je především správná odborná instalace komínového tělesa a poté správné používání, čištění a kontroly,“ upozorňují hasiči.

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu u požáru rodinného domu ve Velichově. Zde začalo hořet v suterénu v garáži, která zároveň sloužila jako dílna. „Požár zasáhl celou místnost, dle oznamovatele hrozilo šíření i do obytných částí domu. Tomu se naštěstí podařilo zabránit a oheň se tak mimo garáž nikam do dalších prostorů domu nedostal,“ dále uvedl mluvčí hasičů. Příčina a výše škody je v šetření, při události nebyl nikdo zraněný.

Mariánské Lázně slavnostně rozsvítily vánoční strom na kolonádě
Mariánské Lázně slavnostně rozsvítily vánoční strom na kolonádě, podívejte se

Oznámení o požáru komína rodinného domu v Karlových Varech přijali operátoři na tísňové lince v neděli krátce před jednou hodinou ráno. „Před naším příjezdem se z domu evakuovali všichni obyvatelé. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že se jedná o požár v prostoru mezi konstrukcemi stropu podkroví a podlahy půdy. Jednalo se o časově delší zásah, protože bylo nutné celou konstrukci rozebrat, vyhledat všechna ohniska a ta uhasit,“ dodal Martin Kasal. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu a na místě zasahovalo celkem šest jednotek hasičů. Během požáru nebyl nikdo zraněn, výše škody a příčina požáru jsou předmětem vyšetřování.