Připravenost hasičů z Mariánských Lázní prověřil simulovaný požár zemědělské techniky.
„Bylo to takové neplánované cvičení,“ poznamenal velitel stanice v Mariánských Lázních Martin Gaier.

Nácvik se konal v areálu farmy Vysoká.

„Námětem cvičení byl požár traktoru po krádeži nafty,“ uvedl Gaier. „Vyrušení zloději pro odvedení pozornosti zapálili zaparkovaný stroj zápalnou lahví. Šířící se požár hrozil přenosem na další techniku a okolní objekty v areálu,“ vyjmenoval hasičský velitel. „Jednotka hasičů po příjezdu na místo provedla likvidaci požáru pomocí vysokotlakého proudu s pěnou a následně položila pěnový koberec v okolí stroje,“ řekl.

Po splnění úkolu si hasiči prohlédli farmu a její zemědělskou techniku. „Příslušníci tak mohli vidět, osahat si a vyzkoušet moderní stroje Masey Fergusson, kombajn Class a další techniku,“ pokračoval Gaier. „Spolumajitel farmy si dal na přípravě exkurze záležet. Samotné cvičení i prohlídka splnila cíl a dokonce předčila naše očekávání,“ uzavřel Gaier.

Spolupráce je výhodná pro obě strany. „Už dlouho máme s hasiči z Mariánských Lázní dobrou spolupráci,“ poznamenal Pavel Sýkora, spolumajitel farmy z Vysoké. „Při tomto cvičení šlo hlavně o tom, zjistit, jaké jsou dojezdy a hlavně, aby si chlapi takzvaně osahali techniku a v případě potřeby s ní uměli i vyjet. Také se seznámili s prostředím. je to důležité, aby se lépe orientovali, kdyby tu k něčemu došlo,“ řekl. „S požáry už totiž mám zkušenost, na farmě už nám čtyřikrát hořelo.“ Hasiči už mají za sebou i práci se zvířaty.