Požár dřevěné kůlny ohrozil pět obyvatel domu na náměstí Republiky v Lázních Kynžvartu. Museli být evakuováni, protože hrozilo, že se nadýchají zplodin. Jednalo se o tři dospělé a dvě děti.

„Všichni jsou v pořádku,“ informoval starosta města Miloslav Pernica. „Pokud vím, ohořela jen střecha na kůlně přilehlé k domu. Ani nevím, co tam vlastně hořelo, snad to místo využívali jako přístřešek pro popelnice,“ uvedl.

„Jednalo se o dřevěné stavení o rozměrech pět krát šest metrů přilehlé k bytovému domu,“ upřesnila informace mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Karlovarského kraje Alena Ryvolová.

„Hasiči z přilehlého domu evakuovali tři dospělé osoby a dvě děti, protože hrozilo, že se prostory domu zakouří a jeho obyvatelé by se mohli nadýchat zplodin hoření,“ vysvětlila mluvčí.

Naštěstí se třem hasičským sborům z Mariánských Lázní, Lázní Kynžvartu a Dolního Žandova podařilo dostat oheň pod kontrolu již po dvaceti minutách. Na místě hasiči zasahovali s pěti cisternovými vozy. Hotovo ovšem měli až za dalších čtyřicet minut.

„V kůlně shořel hlavně nashromážděný odpad,“ doplnila ještě mluvčí Ryvolová a dodala: „Nedošlo k žádné škodě a ani k žádnému zranění.“
Podle hasičského vyšetřovatele byla příčinou ohně nedbalost.