Při požáru, jehož příčiny vyšetřuje policie i hasiči, nebyl nikdo zraněn. „Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a povolány posily z Německa,“ informoval mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. Požár se hasičským sborům podařilo dostat pod kontrolu už včera ráno.

Požár zpozorovala ostraha ržnice

Ostraha areálu tržnice Svatý Kříž u Chebu zpozorovala požár v jednom prodejním stánku krátce před jednou hodinou v noci z pondělí na úterý. Ihned po oznámení na tísňovou linku hasičů vyjeli k požáru jednotky z prvního stupně poplachového plánu. První byli na místě hasiči ze stanice Cheb. V době jejich příjezdu už byla plameny zasažená celá řada stánků v jednom bloku tržnice. Velitel zásahu tak ihned požádal o posilové jednotky, operační středisko rovnou využilo dohody o přeshraniční spolupráci a povolalo na místo také posily z německého Waldsassenu.

Vítr stále rozfoukával plameny, které se díky množství hořlavého materiálu ve stáncích snadno šířily, až zasáhly celý jeden blok prodejních stánků, téměř tři desítky stánků. Hasiči se tak kromě likvidace požáru zaměřily na ochranu okolních bloků se stánky, restaurace a dalších obchodů. Během hašení došlo k minimálně čtyřem explozím tlakových lahví, které byly v hořících stáních. Zásah komplikoval také nedostatek požární vody na místě události. V areálu tržnice jsou dvě nádrže na požární vodu, nedostatečný tlak omezoval dostatečnou dodávku vody. Po třech hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu a bylo možné některé jednotky hasičů poslat zpět na základny. Na místě po celou dobu zůstala jednotka z Chebu, bylo nutné rozhrabávat a rozebírat požářiště a vyhledávat skrytá ohniska. V dopoledních hodinách se na místo požáru vrátili vyšetřovatelé, kteří zjišťují, proč začalo hořet a jaká vznikla škoda.

U požárů prodejních stánků na tržnici Svatý Kříž zasahovali hasiči také v roce 2017, o rok později hořely na tržnici skladovací prostory. V roce 2011 vyjížděli hasiči k požáru tržnice na Nový rok, kdy začalo hořet od zábavní pyrotechniky.

Staročeské i ´moderní´ postavičky dorazily na sedmnáctý ročník Milíkovského masopustu.
PODÍVEJTE SE: Milíkovem prošel masopustní průvod

Staročeské i ´moderní´ postavičky dorazily na sedmnáctý ročník Milíkovského masopustu.
PODÍVEJTE SE: Milíkovem prošel masopustní průvod