Asijská tržnice ve Vojtanově vypadá jako prokletá. Již v roce 2004 zachvátil stánky velký požár, před dvěma lety zde došlo k napadení příslušníka celní správy a nyní opět hořelo. Přes všechny potíže se trhovci jen tak nevzdají a výhodné místo u německých hranic neopustí.

„Hořelo v místech, kde se na okraji tržnice vyskytují často proutěné výrobky,“ upřesnil místo Roman Melničuk, jednatel Sboru dobrovolných hasičů ve Skalné. „Tedy na straně, kde je čerpací stanice,“ doplnil s tím, že se naštěstí oheň nerozšířil až k benzínce. Podle mluvčí hasičského záchranného sboru Aleny Ryvolové požár kompletně zničil 13 stánků. „Přesně v 1.07 hodin vyjelo celkem pět jednotek požární ochrany k požáru prodejních stánků v tržnici v Horním Vojtanově. Požár se mužům podařilo lokalizovat až po hodině a půl. Hasiči jej úplně zvládli uhasit až před 4. hodinou ráno,“ uvedla mluvčí.
Na místo kromě vyšetřovatelů dorazili také psovodi se speciálně cvičenými psy na vyhledávání akcelerantů. Jejich úkolem bylo zjistit, zda nedošlo k zapálení pomocí nějaké hořlaviny.

Policie vyšetřuje všechny možné verze. „Byl přibrán i znalec v oboru elektrotechniky, zda nedošlo ke zkratu na elektroinstalaci,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Teprve po jeho odborném posudku bude možné určit, co bylo příčinou požáru, která je prozatím v šetření,“ informovala.

Ze stánků hasiči vynesli pět propanbutanových lahví. Celkem bylo na ploše 30 krát 5 metrů ohroženo 40 dřevěných staveb. „Byly stanoveny tři vyšetřovací verze, příčinou požáru mohla být závada na elektroinstalaci nebo úmyslné zapálení, popřípadě nedbalostní jednání,“ doplnila hasičská mluvčí Alena Ryvolová. Způsobená škoda se předběžně vyšplhala na jeden milion korun.