Se zděšením opouštěli v pátek ráno obyvatelé panelového domu v Zahradní ulici v Plesné své byty. Ven je vyhnaly šířící se plameny.
Hořet začalo v přízemním bytě a požár zasáhl celou polovinu domu. Byty ve druhé polovině byly také silně zakouřené a nájemníci se evakuovali. Jen třem z nich museli pomoct hasiči, ostatní byli v době jejich příjezdu již venku. Celkem se jednalo o dvanáct lidí.

K místu požáru vyjeli profesionální hasiči z chebské stanice společně s dobrovolnými hasiči obcí Plesná, Skalná a Luby. Na místo dorazilo šest hasičských cisteren a automobilový žebřík.

„Lokalizace plamenů trvala hasičům zhruba čtyřicet minut,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Alena Ryvolová. „Vyšetřovatel požáru odhadl škody na dva miliony korun. Příčina zatím zůstává v šetření.“

Hasiči na místo povolali i záchranáře. „Do nemocnice na ošetření jsme odvezli jen jednu ženu,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Lukáš Hutta.

„Mám tady maminku. Bydlí naproti přes chodbu ve druhé polovině domu, kam šel jen kouř,“ uvedla obyvatelka města, která si ale nepřála zveřejnit své jméno. „Mě volala maminčina sousedka. Všichni se hlavně báli o paní, u které začalo hořet, měli obavy, že je mrtvá,“ řekla.

Jde o seniorku, která zde žije sama. „Nakonec se ukázalo, že je v pořádku, hasiči jí dali kyslíkovou masku a pomaličku ji odvedli k sanitce,“ vyprávěla. „Vůbec nevíme, jestli to bude ještě obyvatelné a jestli můžu mamince začít v bytě uklízet. Musíme počkat, až co řeknou plynaři.“

Nejpravděpodobnější místo, odkud se oheň rozšířil, byl plynový kotel v přízemním bytě. Šachtou se dostal do třetího patra, kde plameny zničily další byt. Tuto domněnku ale vyšetřovatel HZS zatím nepotvrdil. První a druhé patro dopadlo o něco lépe, byty shořely jen částečně.

„Každý má v bytě vlastní kotel,“ pokračovala dcera obyvatelky. „Jen se divím, že se nikdo z nájemníků nesnažil najít hydrant a začít hasit,“ dodala.
„Pro obyvatele máme zajištěné náhradní ubytování,“ sdělil starosta Plesné Miloslav Pospíšil. „Vůbec nevíme, jestli to tady bude obyvatelné. Dva byty shořely kompletně, dva částečně.“