Využili přitom rozhlasové zařízení umístěné ve služebním voze. Vyzvali všechny, kteří by se v objektu mohli zdržovat, aby ho ihned opustil. Bylo totiž pravděpodobné, že v domě mohou přespávat lidé. Což se také záhy potvrdilo. V okně se objevil muž a na policisty zavolal, že tu jsou s ním ještě dva další spolunocležníci. Přestože to bylo riskantní, policisté se vydali do domu ještě před příjezdem jednotky Hasičského záchranného sboru.

Zdroj: PČR

Nezalekli se přitom ani přibývajícího dýmu. Dva z mužů se dostali s pomocí policistů ven a hlídce nakonec našla a vyvedla z objektu i třetího. Hasiči po příjezdu zjistili, že v domě už nikdo další nebyl. Zdravotníci pak všechny tři osoby ošetřili. Důvod, proč v domě hořelo, zjišťuje Hasičský záchranný sbor. Zachránění sice unikli možné smrti, ale mají na krku spáchání přestupku proti majetku, jelikož v cizím domě neměli co dělat.

Policisté, kteří je zachránili, byli ti samí, Stejní policisté z Obvodního oddělení Cheb – město, kteří minulý týden v pátek zadrželi muže, který se pokusil v Chebu vyloupit banku.