Hlášení o požáru přijali hasiči v sobotu 4. září v dopoledních hodinách. Tehdy začalo v seníku hořelo zhruba dvacet balíků uskladněného sena. Požár se pokusili uhasit sami zaměstnanci seníku, kteří hořící balíky vyváželi ven a snažili se je prolévat vodou. "Požár se ale rychle šířil na ostatní balíky v seníku a také na další balíky uskladněné hned vedle seníku. Nakonec jím bylo zasaženo zhruba 1500 balíků a zásah trval sedm dní," přiblížil mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. "Bylo nutné vyvozit hořící balíky na volný prostor a to jak ze seníku, tak z hromady vedle seníku. Na volném prostoru pak hasiči hořící seno důkladně prolévali vodou."

Šíření požáru se podařilo zabránit hned první den zásahu, v následujících dnech pak ale hasiči museli postupně dohašovat doutnající místa. "V průběhu týdne pak především jezdili místo zásahu kontrolovat. V pátek 10. září bylo možné událost uzavřít" dodal mluvčí s tím, že předběžná škoda je odhadnuta na 750 tisíc korun.

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Mariánských Lázní, Toužimi, Chebu a Sokolova a dobrovolní hasiči z Útviny, Toužimi, Mnichova, Dolního Žandova, Otročína, Drmoule, Milíkova, Teplé a z Bečova nad Teplou.