„Došlo k požáru v podkrovním bytě v mariánskolázeňské Hlavní ulici,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Podle jejích slov museli záchranáři vynést z bytu dva muži. „Šestačtyřicetiletý muž, který se snažil požár uhasit ještě před příjezdem hasičů, se nadýchal kouře a prášku z ručního hasícího přístroje, upadl do bezvědomí a záchranáři jeji museli přímo na místě oživovat,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Lékař pro něj povolal vrtulník, který ho transportoval do nemocnice. Druhého osmačtyřicetiletého muže převezla záchranná služba do nemocnice v Chebu.

Kvůli kouři evakuovali deset osob, několik z nich ošetřili záchranáři na místě. „Příčina požáru je doposud v šetření. „Předmětem šetření je také to, zda se v bytě nacházelo zařízení k výrobě omamných a psychotropních látek,“ uvedla mluvčí. Podle vyšetřovatel požárů je příčinou nedbalost při neodborném zapojení elektrických spotřebičů v místnosti, kde bylo několik rostlin marihuany.

Pokud by se prokázalo, že jde o nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, hrozil by pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.