S těžkým zraněním a ve velmi vážném zdravotním stavu skončil v nemocnici majitel rodinného domu z Křižovatky na Chebsku. Těžce si popálil dýchací cesty při požáru svého obydlí. Nyní leží na JIP ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze.

Poplach vyhlásili hasiči kolem půl deváté večer a jako první byl na místě Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Skalná.

„Ohnisko požáru bylo v prvním patře rodinného domu,“ informoval jednatel SDH Skalná Roman Melničuk. „Všude bylo plno dýmu. Hasiči v dýchací technice tedy vytvořili jedno útočné vedení a použili ventilátor pro odvětrání kouře.“

Na místo dorazili také chebští a lubští hasiči a policisté z Plesné.

Zasahující muži nejprve provedli průzkum objektu a dlouho hledali, než našli majitele domu. „Měli jsme co dělat, abychom ho v tom kouři našli. Vynesli jsme ho do bezpečí a do příjezdu záchranné služby mu poskytli první pomoc,“ poznamenal Melničuk.

„Padesátiletého muže jsme odvezli na ARO chebské nemocnice s popálenými dýchacími cestami,“ doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Lukáš Hutta. „Také jsme ošetřili 33letou ženu, která skončila na interním oddělení v Chebu. Rovněž se nadýchala zplodin,“ dodal.

„Ještě v noci, po ošetření v Chebu, jsme nechali pacienta převézt na popáleninové centrum do nemocnice Královské Vinohrady v Praze,“ přidala další informace mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Marková.

Zásah ztěžovaly odpadky nahromaděné v prvním patře domu, kde se muž podle informací Deníku zdržoval nejčastěji.

Podle starosty Křižovatky Jana Strachoty byl muž spíše samotář a vyloučil možnost, že by se odpadky vznítily od nedopalku cigarety, protože prý je majitel domu nekuřák. „Všechny to překvapilo,“ podotkl.

Žena, kterou záchranáři ošetřili na místě také, ale zřejmě uvnitř domu nebyla, když oheň vypukl. Ještě při příjezdu hasičů byla před domem. Je možné, že se sama vydala hledat majitele hořícího baráčku nebo byla příliš blízko hořících odpadků.

„Nikdo pořádně neví, co se vlastně stalo, ale mrzí mě, že je pán v tak špatném zdravotním stavu. Já vlastně večer ani netušila, co se děje, jen jsem slyšela hasiče,“ řekla jedna z místních obyvatelek.

Vyšetřovatel HZS na místě vyloučil samovznícení nebo technickou závadu a jako příčinu požáru určil úmysl nebo nedbalost.