deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Premiérové lety žen: Slovinka Ema Klinecová vyhrála premiérový závod žen v letech na lyžích, letem 226 metrů překonala světový rekord.
Sčítání škod: Požár v Banské Štiavnici zničil sedm střech, cenné stropy a zřejmě poškodil statiku několika historických budov.
Síla institucí: Indický premiér Modi ujišťoval, že hospodářství a bankovní systém v zemi zůstává silný i při otřesech na trzích ve světě
Souhlas z ostrovů: Britští regulátoři jsou informovaní o postupu jednání ohledně Credit Suisse a s chystannou fúzí s UBS souhlasí.
Základní nedostatek: Záměr americké vlády rozšířit výrobu mikročipů naráží na chybějící domácí pracovní sílu.
Bojkot výcviku: Na 250 záložníků izraelského letectva na protest proti soudní reformě odmítne tento týden nastoupit k výcviku.
Zásobníky jsou napůl plné: Obyvatelé Česka loni meziročně odebrali o pětinu méně plynu. Jde o nejmenší spotřebu plynu za posledních osm let.
Omezení na D35: Na dálnici u Přáslavic ve směru na Ostravu likvidují hasiči požár nákladního auta. Provoz je sveden do jednoho pruhu.
Loňské hlasování: Kuvajtský soud anuloval výsledky parlamentních zemí v emirátu v Perském zálivu, informují tamní státní média.
Kvůli dodávkám íránských dronů Moskvě: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil další sankce proti Rusku a jeho spojencům Íránu a Sýrii.
Zvažují rozdělení skupiny Credit Suisse: Švýcarské regulační orgány se snaží předložit řešení dříve, než se v pondělí ráno začne obchodovat na asijských trzích.
Roste podíl obchodních společností: Počet firem a živnostníků se od vzniku Česka více než zdvojnásobil na 2,98 milionu, uvedla Hospodářská komora.
Výročí útoku: Putin si v Mariuoplu prohlédl budovu divadla, v níž právě před rokem při ruském náletu podle Kyjeva zemřely stovky lidí
Soud po čtyřiceti let: Kvůli hospodské rvačce musel Ir z New Yorku před soud v Anglii. Porota ho osvobodila.
Historická změna: Řetězec britských obchodů John Lewis, 70 let zcela vlastněný zaměstnanci, zvažuje prodej akcií k navýšení kapitálu.
Výstrahy pro povodně a lesní požáry: Britským uživatelům budou jejich mobily 23. dubna vibrovat a houkat. Vláda vyzkouší nový systém pro tísňové varování.
Zraněný na Donbasu: Český dobrovolník sloužící jako medik na východě Ukrajiny utrpěl vážné zranění, kolegové usilují o repatriaci. Jedna zraněná osoba, škoda půl milionu: Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci u požáru bytu v rýmařovské místní části Ondřejov. Dům opustilo 16 lidí.
Urovnání vztahů: Představitelé Srbska a Kosova se za prostřednictví EU dohodly na cestě k obnově vztahů.
Pomohl obrátit zápas proti Minnesotě: David Pastrňák z Bostonu se po dvou zápasech v NHL opět zapsal mezi střelce, připsal si i asistenci.
Havárie vlaku rozítila dezinformace: Havárii chemického vlaku v americkém Ohiu využily proruské účty na Twitteru k šíření paniky a lží, uvádí studie.
Výsledek je otevřený: V Černé Hoře se uskuteční první kolo prezidentských voleb. Obhajuje nynější prozápadní hlava státu Milo Djukanovic.
Garance za záchranu ohrožené banky: Švýcarská banka UBS žádá vládu země o záruky ve výši zhruba šesti miliard dolarů pokud by koupila Credit Suisse.
Dům za euro: Italské obce z venkovských oblastí lákají nové obyvatele. Dům za symbolickou cenu musí opravit, mají se přistěhovat.
Nová sociální síť: Spoluzakladatel Instagramu Kevin Systrom připravuje novou aplikaci Artifact. Zaměří se na čtení a sdílení zpravodajství.