deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Lovci trofejí předběhli vědce: Britští badatelé vyzývají k navrácení hlavy žraloka vyplaveného na anglické pobřeží.
Valorizační novela je oficiální: Kontroverzní snížení růstu důchodů vyšlo ve Sbírce zákonu. Vláda vydá ve středu předpis. Opozice podá ústavní stížnost.
Vinni za 6. leden: Šesti stoupenců extremistické milice uznal soud ve Washingtonu vinnými z různých přečinů při útoku na Kapitol.
Francouzská vláda pokračuje: Parlament v Paříži neschválil návrh centristů na vyslovení nedůvěry vládě kvůli reformě penzí. Hlasovat bude ještě jedno
Krizová půjčka: Mezinárodní měnový fond schválil půjčku pro Srí Lanku. Zemi ve vážných problémech poskytne 2,9 milardy dolarů.
První veto: Prezident Biden reagoval na vyřazení pravidla pro penzijní fondy. Mělo zavést ekologické a sociální hodnocení investic.
Odměny za umístění v závodech: Mikaela Shifferová je první alpskou lyžařkou, která za sezonu získala více než milion dolarů.
Místo binga konopí: Policie ve Walesu odhalila pěstírnu konopí v někdejším sále pro bingo. Marihuana z ní by stála 3 miliony liber.
Tři dny stávek: Desítky tisíc zaměstnanců na sto padesáti britských univesitách tento týdne přeruší práce. Chtějí lepší mzdy i penze.
Zaručené ceny: Slovenské supermarkety začínají zveřejňovat u kterých potravin zavedou vlastní cenové stropy.
Největší záchyt za mnoho let: Vietnamské úřady zadržely náklad sedmi tun slonoviny pašovaný z Angoly.
Podněty a dotazy: Antimonopolní úřad dostal čtyřicet podnětů ke zdražování potravin. Sám se doptává dvou set firem z oboru.
Jedna zraněná osba: Pražští hasiči zasahují v ulici 5. ve směru na D1 u dopravní nehody dvou osobních aut.
Fúzi ocenili nakonec růstem: Po dramatickém dni akcie švýcarské banky UBS po akvizici Credit Suisse uzavřely obchodování s růstem 1,3%
Obnova po zemětřesení: Státy zapojené do dárcovské konference pro Turecko a Sýrii po únorové katastrofě přislíbily sedm miliard dolarů.
Předběžné výsledky: V novém kazachstánském parlamentu bude zastoupeno šest politických stran, včetně jedné označované za opoziční.
Stovky uhynulých delfínů: Nejvyšší francouzský správní soud uložil vládě, aby zakázala rybolov na části atlantického pobřeží.
Vyděšený personál: Někteří fanoušci brněnské Komety zanechali na hotelu v Ostravě nepořádek a rozbitý nábytek. Budoucnost SFC Opava: Zastupitelé v Opavě schválili memorandum se slovenskou firmou. Opozice byla skeptická.
Originální výstraha: Belgický regulátor uložil obchodníkům s kryptoměnami, povinně doplnili reklamy varováním: "Jedinou jistotou je riziko."
Dalšch šest tisíc mrtvých v Sýrii: Počet mrtvých po zemětřesení ze začátku února v Turecku překročil 50 000, oznámily turecké úřady.
Kriticky ohrožený druh: Krajská Botanická zahrada v Liberci získala vzácné masožravé rostliny, roste jen na svazích žulové hory Kelam na Borneu
Ruční práce jako krytí: Řecká zpravodajská služba odhalila ruskou vyzvědačku, v Athénách měla pletařský obchod. Podařilo se jí utéct.
Soustrast hlavy státu: Prezident republiky projevil účast rodině českého dobrovolníka, který padl na východě Ukrajiny.
Platy podle automatu: Mechanismus stanovování a zvyšování platů ústavních činitelů by měl být do určité míry automatický, řekl Fiala v Brně.