Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Microsoft odhadl rozsah globálního IT výpadku: Vadná aktualizace bezpečnostního software zasáhla 8,5 milionu zařízení s operačním systémem Windows.
Policie vyšetřuje tragickou rvačku v Luhačovicích: Před jedním z barů ve městě se střetlo sedm mužů, jeden na místě zemřel, příčinu smrti určí nařízená soudní pitva.
Velká cena Maďarska F1: Kvalifikaci na Hungaroringu ovládly McLareny. Zvítězil Brit Norris o 22 tisícin sekundy před Australanem Piastrim.
Protesty ve Francii přerostly v násilí: Demonstranti v La Rochelle kritizovali plány na budování zavlažovacích nádrží, radikální elementy vyvolaly potyčky.
Izrael letecky zaútočil v Jemenu: Úder proti cílům v držení rebelských Hútsiů následoval po smrtícím zásahu dronů v Tel Avivu.
20. etapa Tour de France: Vedoucí jezdec Tadej Pogačar si v poslední klasické etapě dojel v horském finiši pro páté etapové vítězství v ročníku.
Biker Ondřej Cink je mistrem republiky: Sedmým titulem v závodu horských kol cross country vyrovnal v Harrachově rekord Jaroslava Kulhavého.
Vandalové poničili židovský hřbitov v Dagestánu: Na pohřebišti v metropoli ruské republiky u Kaspického moře pachatelé rozbíjeli náhrobní kameny.
Rafael Nadal je po dvou letech ve finále: Španělský tenista se v posledním prověrce před olympiádou utká o titul na antuce ve švédském Bastadu.
1. kolo první fotbalové ligy: Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v Jablonci, dohrávali bez dvou vyloučených.
Bikerka Jitka Čábelická je mistryní republiky: Šestým vítězstvím v závodu cross country horských kol vyrovnala rekord Kateřiny Nash.
Bangladéš vyhlásila zákaz vycházení: Platí pro celou zemi nejméně do neděle, policie smí střílet bez vyzvání. Vláda reaguje na krvavé protesty studentů.
Ve Vysokých Tatrách zahynul polský turista: Z Čierného štítu se 66letý muž zřítil v pátek odpoledne, oznámila v sobotu Horský služba.
Do Paříže vyrazilo 140 sportovců z Ukrajiny: Bojující země poslala na letní hry nejmenší výpravu ve své historii. Od začátku války zemřelo 479 závodníků a trenérů.
NASA hlásí unikátní nález z Marsu: Vozítko Curiosity našlo na povrchu planety vůbec poprvé kameny z čisté síry.
Pentagon znovu odebírá F-35: Dodávky letadel byly pozastavené kvůli odkládané aktualizaci palubního software výrobcem Lockheed Martin.
Požár poničil historický kostel v Dallasu: Baptistická svatyně z 19. století v centra města je vážně poškozená, částečně se propadla střecha. nikdo nebyl zraněn.
Vrcholí sklizeň okurek: Tuzemští pěstitelé očekávají lepší úrodu než minulý rok, mimo jiné díky vydatnějším dešťům.
Boeing očekává růst poptávky po letadlech: Firma předpokládá, že do dvaceti let výrobci prodají 44 tisíc strojů, flotily areolinek mají být dvojnásobné.
Člověk zemřel po srážce s vlakem u Opavy: Kvůli nehodě je přerušený provoz v úseku Opava - Kravaře. Obnovu železničáři očekávají po půl páté.
Web britské Národní loterie měl výpadek: Stránky nefungovaly od pátečního večera do sobotního rána, Souvislost s globálními problémy není zřejmá.
Na Lounsku hořelo pole: Sedm jednotek hasičů během půl hodiny zlikvidovalo požár na ploše 400 x 100 metrů u Krásného Dvora.
Svět se vzpamatovává po IT výpadku: Firmy postupně obnovují běžný chod, normální provoz je už i na pražském letišti.
Zemřel šéf vietnamských komunistů: Generálnímu tajemníkovi vládnoucí strany Nguyenu Phu Trongovi bylo 80 let.
Škody kvůli změně klimatu v Itálii rostou: Podle nové studie vzrostly od roku 2015 pětkrát, dosahuje 284 eur na osobu. Nejvíce zasažené je zemědělství.