deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

České ztráty na straně Ukrajiny: Před několika dny se vážně zranil český medik, který pomáhal na frontě v rámci projektu Phoenix, uvedla CNN Prima News.
Cena plynu pro evropský trh klesla pod 40 eur: Je nejníže od července 2021. Hlavním důvodem je slabší poptávka kvůli teplejšímu počasí v zimě a plné zásobníky.
Kritika izraelského ministra: Bezalel Smotrich prohlásil, že nic takového jako palestinský lid neexistuje, informuje deník The Guardian.
Evakuace v Hodoníně: Po požáru skončilo osm lidí v nemocnici. Čtyři z nich byly děti. Oheň se rozhořel v ulici Pravoslava Veselého.
Noví ústavní soudci: Prezident Petr Pavel tento týden obešle 23 institucí, aby mu předložily kandidáty.
Postup bojů: O víkendu na Ukrajině padl český dobrovolník, bojoval na ukrajinské straně.
Policie v Dubé evakuovala třicet lidí: Muž na ulici se chlubil, že má v bundě granát. Policisté ho zadrželi a zbraň v oblečení opravdu našli.
Zákaz používání Apple produktů: Kreml nařídil úředníkům připravující ruské prezidentské volby v roce 2024, aby přestali používat iPhony.
Rusko-čínské vztahy: Prezident Si Ťin-pching přiletěl do Moskvy, píší agentury s odvoláním na čínská média.
Protivládní protesty v Jihoafrické republice: Policie zatkla 87 osob kvůli veřejným násilnostem před plánovanými protesty levicové strany EFF.
Diesl auta kupují hlavně firmy: Prodeje automobilů na naftu pomalu klesají, pomáhá jim však ustálení cen nafty, uvedl prodejce ojetin AAA Auto.
Národ Navajo stále čeká na slíbenou vodu: Každá třetí domácnost nemá tekoucí vodu, uvádí. Spor ohledně slibu o jejím větším přísunu jde k Nejvyššímu soudu.
Vše je jen na oko: Tato slova lze slyšet na pozadí videozáznamu z návštěvy Putina Ruskem okupovaném Mariupolu.
Zbytky po pandemii: Správa státních hmotných rezerv nechá zlikvidovat přes 17 milionů roušek, kterým vypršela doporučená doba použití.
Zatykač na Putina: Čína dnes vyzvala Mezinárodní trestní soud k objektivnosti a nestrannosti vůči ruskému prezidentovi, informuje AFP.
Čeští důchodci v porovnání se zahraničím: Valorizace penzí jsou v Česku štědré, tvrdí ekonomové. Je podle nich ale těžké objektivně posoudit, kdo se má lépe.
Demonstrace proti prezidentu Williamu Rutovi: Keňská policie použila slzný plyn, aby rozehnala protesty proti zvyšování životních nákladů.
Akcie švýcarské banky UBS prudce klesají: Děje se tak poté, co UBS oznámila, že odkoupí Credit Suisse, která se dostala do problémů. Ránoo klesly o 12 procent.
Prezident Malawi žádá o pomoc: Chakwera uvedl, že cyklon Freddy, který zabil stovky lidí, poškodil téměř polovinu jeho země.
Thajský premiér rozpustil parlament: Prajut Čan-O-Ča dnes oznámil, že všeobecné volby se budou konat v květnu.
Sexuální výchova v Americe: Floridští zákonodárci zvažují návrh zákona, který by zakázal výuku ve školách o menstruačním cyklu před 6. třídou.
Valorizace penzí: Sporné zkrácení mimořádného zvýšení důchodů vyšlo ve Sbírce zákonů. Lze dát podnět k Ústavnímu soudu.
Postup bojů: Ruské útočné operace v posledních týdnech zpomalily. Ofenziva na Donbase se může blížit ke svému vyvrcholení, píše ISW.
Válečný zločin: Australská policie obvinila válečného veterána z toho, že se při nasazení v Afghánistánu dopustil vraždy.
Nezodpovědní rodiče: Pár šel v Budějovicích slavit a nachlazené děti nechal doma. Nejmladší noc nepřežilo. Hrozí jim až 10 let vězení.