deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Šimpanz na vycházce: Hodonínská zoo musela v neděli odpoledne zavířt. Z výběhu unikl primát.
Dohoda nejistá: Jednání o odkoupení Credit Suisse konkurenční UBS se komplikují, Šývacarsko zvažuje znárodnění ohrožené banky.
Další obvinění: Po střetech police s jeho stoupenci rozšířila pakistánská policie obvinění expremiéra Khana o terorismus a další zločiny
Pence zvažuje kandidaturu: O možnosti ucházet se o republikánskou prezidentskou nominaci "vážně přemýšlí" bývalý viceprezident Mike Pence.
Zatykač uplatní: Německý ministr spravedlnosti Buschmann deníku Bild potvrdil, že Putina by v zemi zadrželi.
Varování umělé inteligence: Akademický článek před hrozbami plagiátorským zneužíváním umělé inteligence zadal badatel oblíbenému chatbotu ChatGPT.
Plán hnutí: Podání ústavní stížnosti kvůli snížené valorizaci penzí očekává Radek Vondráček z ANO do měsíce.
Finále Světového poháru biatlonistů: Devatenáctou výhru v sezoně si v závodě s hromadným startem Oslu připsal norský suverén Johannes Thignes Bö.
Hádka na kolotoči: Pouť v západoněmeckém Münsteru musela být ukončena o den dříve, v sobotu večer tam byl ubodán jednatřicetiletý muž.
Zúžení vyráběných modelů: Zavedení Euro 7 by pro Škoda Auto znamenalo zavřít jednu halu a propustit tři tisíce lidi, říká Jahn z vedení firmy.
Výluka provozu: Na trati z Kolína do České Třebové nejedou vlaky v úseku Kostěnice - Pardubice hl.n. Rychlík tam srazil člověka.
Švýcarská fúze: Banka UBS nabízí za svou chřadnoucí konkurenci miliardu dolarů, Credit Suisse chce dál jednat.
Krakonošovi lyžníci: Na oblíbený závod do Pomezky přijel i Švejk. Triky, pády, vohozy: Lyžaři se loučili se sezonou v Alšovce v Krušných horách. Oživovali dřevorubce: Jesenická horská služba zachraňovala muže zavalného stromem a epileptika.
Demonstrace a stávky: Ve Francii dnes pokračují protesty proti důchodové reformě, vedle Paříže i v dalších městech.
Nákup specialisty: Pfizer oznámil akvizici společnosti Seagen specializované na cílené terapie rakoviny za 43 milard dolarů.
Jediný plně volený parlament v Perském zálivu: Kuvajtský soud se zrušením voleb, které vyhrála opozice, obnovil předchozí parlament rozpuštěný korunním princem.
Uvázli na ferratě: Českou dvojici, muže a ženu, v sobotu transportoval vrtulník do bezpečí z orského masivu Rax v rakouských Alpách.
Rekordní vítězství: Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová v závěrečném obřím slalomu dosáhla 88. triumfu ve Světovém poháru.
Psí pochod na den sv. Patrika: Se psy irských plemen od koně na Staromák vyrazili účastníci se zastávkou v irských pubech i na britské ambasádě.
Tři roky po pandemii: Třetina Američanů si podle Gallupu myslí, že je jejich život jako před covidem. 47 procent má za to, že stejný už nebude
Nabídka pomoci po požáru v Banské Štiavnici: Slovenská prezidentka Čaputová hovořila s českým protějškem Pavlem. Nabídl kapacity odborných restaurátorů.
Malostranská otevřená: Stanice pražského metra byla většinu dopoledne uzavřená kvůli poruše eskalátorů. Vlaky na Malostranské opět zastavují.
Premiérové lety žen: Slovinka Ema Klinecová vyhrála premiérový závod žen v letech na lyžích, letem 226 metrů překonala světový rekord.