Karel Vyjídáček je původně číšník s více než dvacetiletou praxí. Obor mu ale už nic nedával a lidé pod obraz ve čtyři hodiny ráno také ne. A tak práci pověsil na hřebík a začal pracovat v domově pro seniory. Nejspíš ho tato práce přivedla k současnému podnikání. „V práci se seniory mi přišla na mysl pedikúra. Udělal jsem si velký zdravotnický kurz a po dvou letech jsem začal pečovat o nohy 145 klientů v Domově pro seniory,“ říká.

V současnosti se zaměřuje na medicínské problémy, jako jsou otlaky, oka či zárůsty. A ano, samozřejmě i na estetiku. Kromě vynikající mokré a suché přístrojové pedikúry má pro klienty i jednu velkou novinku.

Je jí švýcarská fytopedikúra. „Jedná se o zcela neinvazivní metodu za použití bylinného extraktu ve formě oblaku a termoterapie. Je to bomba!“ dodává karlovarský pedikér. Švýcarská fytopedikúra je víceúčelové kosmetické ošetření nohou nové generace. Je zcela přírodní, bez kyselin, s 99,5 procenta složek přírodního a rostlinného charakteru.

close Lednička v salónu není nikdy prázdná info Zdroj: se svolením Karla Vyjídáčka zoom_in Lednička v salónu není nikdy prázdná

Karel je na klienty připravený. Kromě krásného a příjemného prostředí, které se mu povedlo vybudovat, si lidé odpočinou na luxusním křesle třeba se sklenkou dobrého moku, i toho alkoholického. Jak pedikér s úsměvem sděluje, ledničku má stále nabitou.

Pokud se lidé rozhodnou studio navštívit, musí určitě zavolat předem. Rozšiřovat podnikání ale Karel zatím nechce. Zůstane u pedikúry. Spíše se chce časem zaměřit na tu odbornější část oboru, ale určitě ne na beauty. Ve hře jsou například špony.

Jedná se o techniku orthonyxie, tedy opravy nehtů, která se provádí nasazením špon z kovových drátů nebo vzpružin. Sleduje následující cíle: uvést do původního tvaru tvar nehtu a nehtového lůžka u zdeformovaných, vyklenutých nebo srolovaných nehtů pomocí působení páky, případně vzpružiny, špony, a to po delší dobu.

Používání produktů od včel 

Karlův životní partner se věnuje včelám, vyrábí si i vlastní včelí produkty. Právě tyto věci zapojují také do péče o nohy. „Vyrábíme si sami vlastní masku na nohy se včelím voskem, sůl do koupele a všelijaké masti,“ popisuje podnikatel. Právě Tomáš, jeho partner, mu s rozjezdem studia velmi pomáhal.

close Kosmetiku, kterou pedikér používá, si lidé chválí info Zdroj: se svolením Karla Vyjídáčka zoom_in Kosmetiku, kterou pedikér používá, si lidé chválí

V současné době se mu stará o papíry a dál se nezapojuje. Pedikúra je totiž zcela mimo jeho obor. A i když si Karel Vyjídáček původně vysnil, že bude provozovat fitness studio, do salonu s pedikúrou už se zamiloval a dává do něj vše. Rozhodně tedy ve své podnikatelské cestě ničeho nelituje.