„Když se ohlédnu zpátky, sama nevím, jak jsem to všechno zvládla, byla jsem vlastně malá holka a neuměla jsem ani anglicky. Od začátku jsem ale věděla, že si to chci vyzkoušet, navíc mi moc pomáhali moji agenti i ostatní holky z agentury a já se rychle aklimatizovala na jiný život. Byly samozřejmě chvíle, kdy se mi zastesklo po domově a rodině natolik, že jsem chtěla odjet zpátky, ale pokaždé mě v takových slabých chvilkách nakoplo vědomí, že jsem dostala šanci, jakou spousta mých vrstevníků nemá,“ vzpomíná na svoje pocity Nikol, která měla s rodiči od začátku dohodu, že modelkou může být pouze za předpokladu, že bude zvládat školu.

Glanc 2020-03 titulkaZdroj: měsíčník Glanc„Učení bylo na prvním místě. Naši mi jasně řekli, že když se mi nepodaří obojí skloubit, je s modelingem konec. Na základce to ještě šlo, protože jsem se nikdy nemusela moc učit, ale na střední už to tak snadné nebylo. To jsem po návratu ležela v učebnicích klidně i dva měsíce. Na nějaký běžný středoškolský život jsem mohla zapomenout, nebyl na něj čas,“ popisuje modelka, které učitelé nic nedali zadarmo.

„Já toho ale nelituju. Pomohlo mi to se systematicky a pravidelně připravovat, takže maturitu jsem pak zvládla levou zadní,“ pochvaluje si Nikol s tím, že díky tomuto režimu také rychle dospěla a osamostatnila se.

Celý rozhovor s modelkou Nikol Švantnerovou najdete v březnovém čísle časopisu Glanc, které je právě na stáncích. Dočtete se v něm dále, jaké to je od třinácti let pracovat, proč si po soutěži krásy ostříhala vlasy a čím okouzlila Asii.

V březnovém Glancu na vás dále čeká:

Můj svět
:Výtvarnici Elišku Podzimkovou a její blízké jsme fotili na její výstavě Malý princ.
Jak jsem trénovala MMA:Když do tělocvičny přijdete jako dámička a odcházíte coby nadšená zápasnice.
Bojovníci s odpady: Na petky, plechovky a všemožný jiný odpad narazíme všude, kam člověk šlápne. Co s tím? Inspirujme se u tří příznivců šetrného způsobu života z Čech.
Lapeni v digitální džungli:Jak moc nebo málo vpustit naše děti do digitálního světa a jak moc tam máme pobývat my sami.
Tvořilky mají novou zábavu – BJD panenky, které stojí třeba jako dovolená v Karibiku.
Rozhovor s vývojářkou kosmetiky Lenkou Průšovou o tom, že ne vše čistě přírodní je vždy uživatelsky příjemné a jediné správné.
Zahrál si Supermana, s Tomem Cruisem vyrazil na jednu z Mission Impossible, teď Henry Cavill září jako Zaklínač. A to se teprve rozjíždí!
Kanceláře přestávají být místem, kde musíme vydržet, a stávají se prostorem, kam se rádi vracíme.

MONIKA GRAFKOVÁ