Karlovarsko:

Tradiční turistický pochod z Bečova za minerálními prameny

Kdy: sobota 10. června od 6.00 do 11.00 hodin, start na trasu 5 km od 9.30 hodin

Kde: start Bečovská botanická zahrada

Proč přijít: Pro účastníky jsou připraveny pěší trasy 5, 15, 25, 35, 50 km a cyklotrasa 65 km. Trasy zavedou na zajímavá místa Bečovska a Slavkovského lesa. Na trase pochodu na každé kontrole drobné občerstvení zdarma. Na kontrole Grünská kyselka je možnost zakoupení buřtů a jejich opékání. Každý účastník obdrží diplom a drobný suvenýr. Nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastníci získají zvláštní odměnu. Možnost ubytování za úhradu v Bečovské botanické zahradě. Součástí je i doprovodný program: Den s Krajskou komisí značení Klubu českých turistů. Prohlídka Bečovské botanické zahrady zcela zdarma po předložení popisu trasy. Víkend otevřených zahrad v Bečovské botanické zahradě.

15. ročník Vary Good Fest 2023 opanuje Šibeniční vrch

Kdy: sobota 10. června od 9 hodin

Kde: Karlovy Vary, Šibeniční vrch

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Od 9 hodin startuje už tradičně VARY GOOD FAMILY DAY s programem pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na dětské divadlo, hry, kolotoče, skluzavky, hudební workshop a vystoupení populární skupiny Karol a Kvido. Odpolední program se postupně přehoupne do mejdanu se spoustou skvělých kapel a interpretů, mimo jiné Redzed, MYDY, Noisy Pots, The Atavists a další.

Burza CD a Vinylů v Karlových Varech

Kdy: sobota. 10. června od 10 hodin do 14 hodin

Kde: Karlovy Vary, Film Café

Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Rock, Pop, Jazz, Blues, Funk, Punk, Metal, New Wave, domácí a zahraniční scéna, čili od Bacha po Vlacha. Burza je jedinečnou možnost pro sběratele LP, CD, DVD, Blu-Ray jak nakoupit a sehnat rarity ze všech oblastí populární hudby.

Komorní koncert v rámci festivalu Beethovenovy dny

Kdy: neděle 11. června od 18 hodin

Kde: Galerie umění Karlovy Vary,

Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Zazní skladby Antonína Dvořáka, Josepha Haydna. Ludwiga van Beethovena a Franze Dopplera. Účinkuje Welterbe Quartett Baden, Veronika Blachuta – flétna, Stéphanie Grandpierre – housle, Thomas Grandpierre – violoncello, Emma Schaffer – piano.

Sokolovsko:

Setkání s přírodou ve starém ovocné sadě

Kdy: sobota 10. června, sraz v 9 hodin

Kde: náměstí J. W. Goetheho před kostelem v obci Chlum Svaté Maří

Za kolik: neuvedeno

Proč přijít: Seznámení se se starým ovocným sadem na Chlumu Svaté Maří a s jeho významem pro biologickou diverzitu krajiny. Součástí programu je pozorování života ve včelím úle a další doprovodný program pro děti i dospělé, projížďka na koních, lezení na stromy pomocí arboristické výbavy, oheň, občerstvení. Průvodci jsou Ing. Eva Řezníčková a Miroslav Hrůza, oba ZO ČSOP Kynšpersko.

Greyhound zahraje v Alfě

Kdy: sobota 10. června od 20 hodin

Kde: Sokolov, Alfa club

Za kolik: 100 korun (předprodej) / 150 korun (na místě)

Proč přijít: Skvělá sokolovská kapela Greyhound rozezní prostory Alfa clubu svým koncertem. Tento hudební zážitek bude tečkou před zahájením kulturní venkovní sezóny.

Chebsko:

Valérie a týden divů bude poslední premiérou sezony

Kdy: v sobotu 10. června, od 19.00 hodin

Kde: Západočeské divadlo Cheb

Za kolik: 200 nebo 250 korun

Proč přijít: Poslední premiérou končící sezony Západočeského divadla v Chebu bude v sobotu 10. června jevištní adaptace knihy Vítězslava Nezvala Valérie a týden divů. Černý román českého poetisty a surrealisty byl napsán v roce 1935 a poprvé vydán o deset let později. Zobrazuje sedm dní v životě dívky, žijící na malém městečku se svou babičkou, a její přerod v dospělou ženu. Tento iniciační týden je pro Valérii naplněn podivnými událostmi, při nichž ožívají její naivní sny i noční můry.

Dětský den s vodními záchranáři bude na koupališti Lido

Kdy: sobota 10. června od 13 hodin do 18 hodin

Kde: koupaliště Lido v Mariánských Lázních

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Dětský den s vodními záchranáři – bezpečně na vodu je akce zaměřená především na rodiny s dětmi, které se zajímají o vodní turistiku. Návštěvníci budou mít možnost vidět ukázku záchrany tonoucího z pozice záchranné služby, prohlédnout si člun karlovarských hasičů a setkat se s dopravní policií, která tam bude mít preventivní stan spolu s Besipem. Bude také předvedena ukázka první pomoci a bude k dispozici video stan. Vymezený prostor bude sloužit k zapůjčení vodáckého vybavení. Návštěvníci budou mít také možnost vyzkoušet si různé záchranné systémy a seznámit se se správným postupem při záchraně života za použití házečky.

Organizátorem akce je Tomáš Richter, který se rozhodl uspořádat tuto akci, protože jako vodák se často setkával s vodními turisty, kteří neměli dostatečné základní informace. Chtěl by tedy touto akcí přiblížit krásu vodáctví široké veřejnosti.