Festival vína v Mariánských Lázních 
KDY: 29. srpna od 11 hodin
KDE: Lázeňská kolonáda Mariánské Lázně
ZA KOLIK: zdarma, degustační sklenice 100 Kč

Již 2. ročník festivalu vína je připraven v sobotu na kolonádě v Mariánských Lázních. Akce se zúčastní 18 špičkových vinařství z Moravy, malí, střední i velcí producenti. Čeká vás nejen prezentace tuzemských vinařství a degustace vína, ale také rozhovory o víně, Food zóna a doprovodný kulturní program. Zahrají Cimbálová muzika Štěpána Hanuše a The Dixie Hot Licks. Moderuje Luděk Holý. Vstup je zdarma. Víno se ale bude nalévat výhradně do skla, degustační sklenice budou k zakoupení za 100 Kč. 

Farmářské trhy ve Františkových Lázních 
KDY: 30. srpna od 9 do 13 hodin
KDE: Ruská ulice
ZA KOLIK: zdarma

Pravidelně každou neděli se můžete ve Františkových Lázních vydat na farmářské trhy. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvé sladké i slané pečivo, domácí uzeniny, sýry, med přímo od včelařů, marmelády, hořčice, ovocné sirupy, bio a bezlepkové potraviny, sušené ovoce, koření, bylinky a mnoho dalšího.

Jak se zachránil zničený hrad 
KDY: 29. srpna od 21 hodin
KDE: hrad Seeberg, Poustka
ZA KOLIK: 120 Kč

V sobotu je připravena letošní poslední prázdninová noční prohlídka hradu Seeberg s kastelánkou. Každý rok mají své téma, letos zní: Jak se zachránil zničený hrad, a podíváte se do dob nedávno minulých – období od 2. světové války do znovuotevření hradu v roce 1990. Toto období bylo pro hrad téměř likvidační, díky nadšení skupiny dobrovolníků, kterým nebyly osudy kulturních památek lhostejné, mělo šťastný konec. Návštěvníky možná překvapí, jaké události hrad v tomto období provázely. Je nutná telefonická rezervace na číslech 351 011 990 / 607 878 398 nebo e-mailem seeberg@muzeumfl.cz.

Valdštejnova desítka 2020 
KDY: 29. srpna od 13 hodin
KDE: náměstí Krále Jiřího z Poděbrad Cheb
ZA KOLIK: startovné 50-350 Kč

Pokud jste v Chebu nikdy nebyli, pak právě závod Valdštejnova desítka může být skvělým důvodem k návštěvě této historické perly v lázeňském trojúhelníku. Historické centrum města se každý rok na konci prázdnin otevírá stovkám běžců z celé České republiky i dalších koutů světa. Valdštejnova desítka 2020 – to je závod i turistický zážitek! Těmito slovy zvou organizátoři na další ročník oblíbeného závodu. Registrace a prezentace od 13.30, ve 14.30 startuje dětský závod mini, v 15 hodin dětský závod maxi. V 16.30 vyrazí na trasu běžci v hlavním  závodě. Připraven je i doprovodný program. 

Pokáč & UDG 
KDY: 30. srpna od 15 hodin
KDE: Centrální parkoviště Mariánské Lázně 
ZA KOLIK: 190 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě

Mariánský fest na Centrálním parkovišti nabízí v neděli 30. srpna koncert českého písničkáře Pokáče a kapely UDG. Začíná v 15 hodin, vstupenky v předprodeji koupíte za 190 Kč, na místě pak za 250 Kč. Předprodej probíhá v síti Ticketstream. 

Co vyprávějí sochy 
KDY: sraz 29. srpna ve 13.00
KDE: před budovou nádraží ČD Cheb
ZA KOLIK: jízdné

Městská knihovna Cheb vás zve na odpolední netradiční procházku františkolázeňskými parky a zároveň detektivní pátrání s průvodkyní Petrou Matějkovou. Víte, kde stál pomník císařovny Sissi? Kolikátá soška Františka zdobí park? Jaké byly proměny pomníku Boženy Němcové i padlým ve světových válkách? Informace, které jinde neuslyšíte! Počet účastníků je omezen. Přihlášky na: lenka.colakova@knih-cheb.cz.

Divadelní představení pod širým nebem
KDY: 30. srpna od 15 a 20.30
KDE: louka za poliklinikou Astra v Hradební ulici Cheb
ZA KOLIK: www.divadlocheb.cz; obchodní oddělení ZDCH

Strach má velké oči je název pohádky Západočeského divadla Cheb. Její derniéru můžete vidět v neděli 30. srpna od 15 hodin a 20.30 pod širým nebem, na louce za poliklinikou Astra v Hradební ulici. Vstupenky seženete v obchodním oddělení divadla či na www.divadlocheb.cz. V případě špatného počasí se představení přesouvá do prostor divadla.