Název akce Podzimní slavnosti 
KDY: 28. září 
KDE: Muzeum Cheb 
ZA KOLIK:

Prezentace podzimní sklizně, ochutnávky a prodej kulinářských specialit a nápojů. V takovém duchu se ponese další ročník Podzimních slavností v Muzeu Cheb. Ty začnou v prostorách muzea v sobotu 28. září od 10 hodin. Podzimní slavnosti připomínají chebské Vincentské (hruškové) slavnosti, které se v minulosti v Chebu pravidelně konaly. Poprvé se Podzimní slavnost v muzeu konala 15. října 2016 a měla velký ohlas. „V jejím rámci je výstavkou prezentována podzimní sklizeň a nabízeny ochutnávky i prodej regionálních kulinářských specialit. Po celý den bude probíhat doprovodný kulturní program. Letošním tématem budou dýně a opět nebudou chybět ani soutěže pro veřejnost,“ uvedla Iva Votroubková z Muzea Cheb. Už tradičně vyhlašuje Muzeum Cheb kulinářskou soutěž, letos pod názvem Nejchutnější dýňová specialita. Své výrobky přineste v sobotu 28. září dopoledne do muzea, kde budou odborně posouzeny. V 16 hodin se uskuteční slavnostní vyhlášení soutěže s předáním hodnotných cen.Muzeum Cheb. Ilustrační foto

Název akce Svatováclavské setkání lidí dobré vůle 
KDY: 28. září 
KDE: Mariánské Lázně 
ZA KOLIK: zdarma 

Svatý Václav je v Mariánských Lázních už dvanáctým rokem spjatý s oblíbeným a hojně navštěvovaným Svatováclavským setkáním lidí dobré vůle. Ani letos o bohatý program lidé na vrchu Krakonoš nepřijdou.

„Dvanáctý ročník se uskuteční v parku Krakonoš v sobotu 28. září,“ informoval ředitel hotelu Jiří Richter. Všichni, kteří dorazí, se mohou těšit na rytířský turnaj na koních, staročeský jarmark, rytířskou družinu nebo gotické šermířské souboje. Nebude chybět ani ukázka zručnosti řemeslníků různých profesí,“ přiblížil Jiří Richter. Kromě toho na návštěvníky čekají sokolnické ukázky.

A co by to bylo za Svatováclavské setkání, kdyby chyběl svatý Václav. „Jeho družina za zvuku slavnostní fanfáry přijede ve 14.30,“ uvedl Jiří Richter s tím, že po odjezdu svatého Václava si všichni připomenou státní a křesťanský svátek svatého Václava.

Program bude poté pokračovat vystoupením dětského dechového orchestru a mažoretek. „Celou akci, která začíná v 11 hodin, uzavře svým koncertem country skupina Starší páni Tachov,“ dodal Jiří Richter.Svatováclavské setkání se uskuteční v Mariánských Lázních už podvanácté.

Název akce Výstava hub 
KDY: 28. září a 29. září 
KDE: Mariánké Lázně 
ZA KOLIK: zdarma 

Tradiční výstava čerstvě utržených hub se uskuteční v Mariánských Lázních. Nebudou chybět ani ochutnávky pokrmů z nich, houbařský kvíz pro děti, možnost určení donesených hub a ukázka hub pod binokulárním mikroskopem. Akce se koná v sobotu 28. září od 9 do 17 hodin a v neděli 29. září od 9 do 16 hodin v budově Správy chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.TRADIČNÍ VÝSTAVA HUB opět do budovy Správy chráněné krajinné oblasti v Mariánských Lázních přilákala stovky návštěvníků.