Předchozí
1 z 17
Další

ANKETA: Komunální volby 2022

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: DeníkČesko čekají poslední zářijový víkend komunální volby. Lidé si své kandidáty do zastupitelstev měst a obcí zvolí v pátek 23. a v sobotu 24. září. Co podle vás může rozhodnout boje o radnici a jaká témata hýbou vaším bydlištěm? Ptali jsme se občanů Chebska. Podívejte se na jejich odpovědi.

Pavel Weinfurter provozovatel pojízdného občerstvení, Františkovy Lázně

Pavel Weinfurter provozovatel pojízdného občerstvení, Františkovy LázněZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Rozhodně to bude motivace lidí a chuť jít k volbám. Témata budou různá. Chceme Františkovy Lázně posunout ve sportovní a kulturní oblasti. Pro místní lidi bude určitě zajímavé to, že se začne konečně budovat podchod do Žírovic, dále vodovodní přípojka do Krapic a další prospěšné akce. Bude zajímavé sledovat trend voličů, jestli dají důvěru současnému vedení radnice, anebo budou chtít změny. Za mě je volba jasná. Patnáctičlenné zastupitelstvo a pětičlenná rada a současné vedení, které toto navrhlo a prosadilo.

Václav Sýkora, tajemník, Městský úřad Cheb, Cheb

Václav Sýkora, tajemník, Městský úřad Cheb, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Těžko říci, jaké téma bude to nosné pro chebskou komunální politiku. Vnímám, že celá společnost je rozhádaná, špatná nálada z doby covidu se přesunula k problematice zdražování zboží i služeb. Svůj vliv má i válka na Ukrajině. Tyto nálady se mohou promítat i do komunálních voleb. Přestože místní politici z výše jmenovaného ovlivní máloco, myslím, že část obyvatelstva bude volit podle vystupování stran na celostátní úrovni. S tématy pro komunální volby přijdou strany sami a netroufám si je odhadovat. Rád bych věřil, že se Chebané rozhodnou volit uskupení a osobnosti, které znají, kterým věří a potlačí ty pochmurné nálady, o kterých mluvím na začátku.

Lenka Fleischmannová, podnikatelka, majitelka obchodu Medlenka, Cheb

Lenka Fleischmannová, podnikatelka, majitelka obchodu Medlenka, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Téma dneška jsou energie, inflace. Mnoho z nás si nespojuje souvislost s předchozí vládou a válkou na Ukrajině. Pro mě jsou volitelní jen ti, kteří podporují demokracii.

Ondřej Topinka, sociální pracovník, Cheb

Ondřej Topinka Sociální pracovník ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Co rozhodne boj o radnici? Domnívám se, že velký vliv bude mít celostátní politika, respektive celospolečenská nálada. Za poslední tři roky jsme výrazně zkoušeni velice náročnými tématy, které ovlivňují životy většiny z nás. V rámci Chebu budou nosná témata v podobě zeleně, rozvoj průmyslové zóny, bazénový komplex a sociální oblast. Mám trochu obavy, že budou mít navrch populistická uskupení, kdy budou nabízet jednoduchá řešení, která z pozice komunálu budou nereálná.

Aleš Rolník, podnikatel, Cheb

Aleš Rolník, podnikatel, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Umět komunikovat dlouhodobé projekty napříč politickými stranami v Chebu, tak aby vize neměnily každé čtyři roky. Co se týče témat, které by mohly rezonovat, tak to je například rozvoj podnikatelského prostředí, dostupnost bydlení a aktivní přeshraniční spolupráce.

Martina Pokorná, dramaturgyně Západočeské divadlo Cheb, Cheb

Martina Pokorná, dramaturgyně Západočeské divadlo Cheb, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Nerozhoduji se na poslední chvíli. Z chování jednotlivých stran, hnutí i kandidátů během několika let vždycky usoudím, jestli dám ještě šanci současnému vedení radnice nebo jestli chci změnu. Důležitý je pro mě volební program, který je možné dodržet, odrazují mě populistické sliby.

Tomáš Prinz, krajinný architekt, Cheb

Tomáš Prinz, Krajinný architekt, ChebZdroj: Deník/Kateřina ButakiJako tradičně to budou témata, na které má vedení města minimální vliv a těmi jsou nemocnice, dostupnost zdravotní péče a zchátralé budovy ve městě.

Kateřina Šonková, maminka na mateřské dovolené, Cheb

Kateřina Šonková, maminka na mateřské dovolené, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Co se týče mé volby, tak budu volit podle toho, jaké mají dané strany splněné své cíle za poslední volební období. Myslím si, že na Chebsku budou také rezonovat ceny tepla a podpora mladých a jejich bydlení.

Bohuslava Mayová, realitní makléřka, fotografka, Mariánské Lázně

Bohuslava Mayová, realitní makléřka, fotografka, Mariánské LázněZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Já teď vůbec nevím, co odpovědět, protože mě skoro všichni politici vždy zklamali. U mě to ani není o politické straně. Spíš o jedincích, u kterých vím, že opravdu pro město hodně dělají jako třeba Martin Hurajčík. To je dříč a navíc i bezva chlap. Na nic si nehraje, má úroveň a umí se chovat.

Petr Haak, jednatel společnosti EHC CZECH s.r.o., investor Podnikatelského inkubátoru Cheb, Karlovy Vary

Petr Haak, jednatel společnosti EHC CZECH s.r.o., investor Podnikatelského inkubátoru Cheb, Karlovy VaryZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Není pro mě prakticky důležité, z jaké je politické strany kandidát, tedy pokud strana není nějak extrémně zaměřena a je založena na demokratických principech. Daleko důležitější je pro mě, zda kandidáta znám osobně. Volím takového kandidáta, který má za sebou něco vybudovaného, něco dokázal a mohl by být pro město užitkem. Snažím se zjistit spíš kde pracuje, jak o něm smýšlí okolí, jak je oblíben, co v životě dokázal.

Lucie Poláková, učitelka, místopředsedkyně Komunitní osvětové společenství Cheb, Krásná u Aše

Lucie Poláková, učitelka, místopředsedkyně Komunitní osvětové společenství Cheb, Krásná u AšeZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Co rozhodne u vás boj o radnici? Jaké téma? Těžká otázka, počítám, že u nás v Krásné to ani boj nebude. Zkušenosti ukazují, že v současného starostu mají lidé v obci důvěru. Sama v něho mám velkou důvěru a skvělé osobní zkušenosti. U nás to o tématu nebude. Na Chebsku, bych si tipla, to bude nejen o cenách tepla.

Miro Novy, zvukař, DJ, kameraman, podnikatel, Cheb

Miro Novy, zvukař, DJ, kameraman, podnikatel, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Dlouhodobá strategie města za cílem úspor energií jako je snížení nákladů za energie na bydlení pro své občany. Kultura a vzdělávací program pro mladou generaci. Vývoj a technické zaměření.

David Petřík, moderátor, Cheb

David Petřík, moderátor, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Vnímání města a jeho obyvatel jako domova a místa, na které je člověk hrdý a za které bojuje. Osobnosti, které vyzařují respekt, úroveň a zároveň lidství. Bohužel nikoho nejde zcela odhadnout, ale pro mne jsou podstatné základní lidské vlastnosti.

Tomáš Peták, manažer, Cheb

Tomáš Peták, manažer, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Já si myslím, že jedno ze stěžejních témat bude cena tepla a řízení firmy Terea ve vztahu k nákupu plynu a spolupráci společníků.

Ivana Čamková, speciální pedagožka, Cheb

Ivana Čamková, Speciální pedagožka, ChebZdroj: Deník/Kateřina Butaki

Ceny tepla, (ne)sekání trávy… Témata, co sebou nesou emoce, ne racionální úvahy o tom, co kdo skutečně pro město dělá.

Zapojte se také do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět ZDE. Deník tu žije s vámi!

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: Deník