„V Chebu letos dochází k jedné změně. Volit se tentokrát bude 29 zastupitelů, přičemž v minulosti to bývalo 30,“ sděluje za Městský úřad Cheb, Tomáš Ivanič s tím, že důvodem je, aby v budoucnosti nedocházelo při hlasování o záměrech města k patovým situacím. Tedy, aby poměr hlasů nemohl být stejně vysoký, 15 ku15, a zastupitelé by tak nemohli rozhodnout.

Zajímavostí je, že starosta Chebu Antonín Jalovec vzal volební průzkum takzvaně do svých rukou. Vyhlásil totiž na svém facebookovém profilu tipovací soutěž na výsledek komunálních voleb v Chebu o Valdštejnovu kořeněnou medovinu. „Úkolem je do komentáře (myšleno pod starostův příspěvek na facebooku -pozn. red.) napsat, kolik míst v zastupitelstvu jednotlivé subjekty získají. Připomínám, že nově jich je celkem k dispozici 29. Komentář tedy může znít třeba: "Piráti 9, KSČM 8, ODS 3, Koalice pro Cheb 4, VOK 2, ANO 2, VPM 1",“ vyzývá starosta s tím, vítězem se stává ten, kdo bude mít nejnižší součet odchylek svých tipů od reality. „V případě shodného výsledku vítězí ten, kdo tip zveřejnil dříve,“ doplnil.

Hotel Trocnov v karlovarské ulici Krále Jiřího.
Ukrajinští uprchlíci opustí hotel Trocnov. Co s ním bude, se rozhodne po volbách

Vítězi spolu s titulem "Chebský Nostradamus" připadne pro zahřátí v sychravých podzimních dnech i lahev Valdštejnovy medoviny z limitované edice vyrobené pro jičínské Valdštejnské slavnosti. Soutěže se mohou účastnit jen majitelé neanonymních profilů. „Podmínkou ovšem není bydliště v Chebu,“ dodal Antonín Jalovec.

V Chebu kandiduje 9 politických subjektů. Volební strany jsou seřazeny podle čísel, která jim byla pro pořadí na hlasovacím lístku vylosována. Jedničku má ANO 2011, dvojku Občanská demokratická strana, trojku VOLBA PRO MĚSTO CHEB, čtyřku Česká pirátská strana, pětku Komunistická strana Čech a Moravy, šestku Volba pro kraj, sedmičku Svoboda a přímá demokracie (SPD), osmičku Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT - sdružení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK, a devítku Koalice pro Cheb.