Lidem také vadí nebezpečné, prašné a úzké cesty, na kterých často rychle jezdí rozměrná zemědělská technika, mají obavy o bezpečnost dětí. Motoristé či cyklisté jsou často při cestě do zaměstnání vystavováni krizovým situacím na silnici, ať už do Chebu, nebo do Okrouhlé. Obec má také velký potenciál na propojení s bavorským lázeňským městečkem Bad Neualbenreuth, které od ní leží šest kilometrů a které místní znají zejména díky hojně navštěvovaným Sibylliným lázním, ale zatím se nic neděje.

Výstavba vodovodů a kanalizace je zejména v přidružených obcích Lipové dlouhodobým problémem.
Kanalizaci vedení Lipové slibuje víc než čtvrt století

Na lepší časy se blýsklo jen v přidružené obci Palič, v níž se podařilo díky nadšencům opravit dříve chátrající kostel sv. Anny. Historická kulturní památka se tak transformuje v multifunkční prostor, který bude sloužit veřejnosti. V Lipové jsou i nově instalované autobusové zastávky, jejichž vzhled je inspirován místní hrázděnou architekturou.

Otázkou tak zůstává, zda těch několik málo pozitivních věcí bude místním v letošních zářijových komunálních volbách stačit, nebo převáží názor, že se zatím vedení obce nedaří nalézt v řadě věcí koncepční řešení, a svůj post nynější starosta Vladimír Duda neobhájí a vystřídá ho někdo jiný.

Výstavba vodovodů a kanalizace je zejména v přidružených obcích Lipové dlouhodobým problémem.
Pohled do historie Lipové