Největší odliv statistici evidují u mladé generace, která zkouší svůj život většinou jinde, a to často v místě, kde vystudují vysokou školu. Absence vysoké školy v kraji je tedy více než zřejmá. Tenhle problém trápí už dlouho představitele Mariánských Lázní.

Někteří, aby mladí zůstávali ve městě, jsou příznivci stavění startovacích bytů, další zase preferují byty například pro profese první linie jako jsou lékaři, sestry, policisté, hasiči, ale myslí i podnikatele.

Mariánské Lázně.
Tématem voleb v Mariánkách bude i odliv mladých

Bytů je ale zatím zoufale málo, a tak se snaží alespoň vylepšit školství, kulturní a sportovní vyžití. Proto jsou nyní v běhu projekty, jako je například atletický stadion, bazén, zimní stadion, sjezdovka, dráhy na běžky, cyklostezky, vodní sporty, in line dráhy na bruslení, pumptrackové dráhy a podobě. Ve školství si dosavadní vedení zakládá na kvalitním vzdělávání a renovaci školních interiérů.

Všechna politická uskupení si jsou vědoma toho, že pokud péče o mladé nebude dostatečná, stane se město jen „průtokem“ turistů a postupně ztratí svou duši. A tak nezbývá doufat, že nové vedení města si s bydlením poradí a podaří se mu rozpohybovat přestavbu bývalého nemocničního objektu Taorminy na byty pro mladé rodiny s dětmi. Už na tom pracuje hodně dlouho.