Například ve Františkových Lázních, kdy nynější opozice podle starosty Jana Kuchaře publikuje řadu dezinformací. Sdružení místních tak dostane do svých schránek i trestní oznámení. „Bude za šikanu a pomluvu zaměstnanců příspěvkové organizace města," uvedl Jan Kuchař.

Velmi bouřlivá atmosféra je ale i v Lipové na Chebsku. Podle slov Michala Kičáka, který je v opozici, byla kampaň vyhrocená i z toho důvodu, že lidé byli po dlouhá léta zvyklí na jedno vedení a do této doby neměli na výběr. „Nečekali jsme, že se dění před volbami takto vyostří, což nebylo naším cílem. Chceme jen změnu k lepšímu,“ říká Michal Kičák.

V Lipové a dalších přidružených obcích rezonovalo především téma kanalizace, která trápí celou oblast. Výstavba vodovodů a kanalizace je zejména v přidružených obcích Lipové dlouhodobým problémem. Už před více než dvaceti pěti lety tehdejší lipovský starosta František Valenta zmiňoval tuto problematiku a ale situace se do současnosti nezměnila, a tak většina odpadních vod v přidružených obcích končí v lepším případě v septiku, v tom horším v přírodě v potocích. Kandidáti napříč všemi volebními uskupeními si tuto skutečnost uvědomují a vědí, že musí přijít s konstruktivním řešením, protože budoucnost bez řádné kanalizace a vodovodů bude mít na obyvatele obce fatální dopady.

Více k volbách na Chebsku najdete zde

Mariánské Lázně řeší otázku, jak si udržet mladé lidi ve městě. Podle nynějšího starosty Mariánských Lázní Martina Kaliny je potřeba věnovat tomuto tématu kontinuální pozornost napříč volebními obdobími. „Odliv a udržení mladých se řadí mezi témata stálá. Centralizace je totiž velmi patrná. V Karlovarském kraji je to ještě o to horší, protože jsme bohužel jediným krajem v České republice, který nemá kmenovou vysokou školu. Zejména mladí inteligentní lidé se přesouvají ke studiu na vysoké školy a následně ve větším městě i zůstávají, protože si za ta studijní léta vytvoří nějaké kořeny, zapustí je tam a poté je méně pravděpodobné, že se vrátí. Ale mladé vzdělané lidi tady potřebujeme a jsme si vědomi toho, že je nutné jim věnovat velkou pozornost,“ sdělil Kalina s tím, že se město může pokusit mladé přilákat a udržet dostatečnou bytovou vybaveností a kvalitním školstvím.

A v Chebu, kde kandiduje devět uskupení, jsou tématem podle ankety Deníku ceny energií. O křeslo starosty se uchází současný starosta Chebu Antonín Jalovec, a to za VPM – Volba pro město, ale také nová osobnost v komunální politice, kterou je ředitelka 6. základní školy Cheb Štěpánka Černá za Volbu pro kraj. Komunistická strana Čech a Moravy má jako jedničku poradce z Hájů Pavla Hojdu, Občanská demokratická strana Michala Pospíšila, krajinného architekta. Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT — sdružení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK má v čele invalidní důchodkyni, ochránkyni zvířat z Břízy Janu Labudíkovou. Za Českou pirátskou stranu kandiduje na post starosty vedoucí sociálních služeb a právník Ondřej Špalíček. V čele ANO 2011 je manažer, spolumajitel chebského Mlíčňáku, zastupitel města Chebu a Karlovarského kraje z Podhradu Jan Vrba. Svoboda a přímá demokracie (SPD) má v čele chebskou učitelku Janu Parajňákovou, Koalice pro Cheb lékaře z Podhradu Karla Tyrpekla.