V minulosti, když měla mariánskolázeňská nemocnice všechny provozy, potřebovala i další místa. Taormina byla pro ni oporou. V budově byly některé ordinace a lůžková oddělení. Později však nemocnice skončila v soukromých rukách. Taormina však městu zůstala.

Situaci v roce 2018 řešil i tehdejší místostarosta Vojtěch Franta. Příprava projektu měla být totiž, dle programového prohlášení, původně dokončena do 1. prosince 2016. Jako nejvhodnější lokalita pro výstavbu malometrážních bytů se jevil objekt bývalé nemocnice Taormina,“ vzpomněl dřívější rozhodnutí Franta, nynější náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Mariánské Lázně, ilustrační foto.
ANKETA: Jaké by bylo nejlepší nové bydlení v Mariánských Lázních

Město mnohokrát přemýšlelo nad využitím budovy. Vyhrál záměr udělat z Taorminy bytový dům. Nyní se pracuje na projektové dokumentaci. Aby se vše povedlo podle plánu, bude potřeba zažádat o vhodné dotace, protože kompletní rekonstrukce se bude pohybovat okolo sta milionů korun. V případě, že se záměr podaří, bude to podle mínění místních obyvatel jeden z kroků vpřed, jak ukázat mladým, že v Mariánských Lázních se bydlet vyplatí. (katy)