„Snažili jsme se oslovit mladou populaci. Když jsme si udělali rešerši, tak naprosto jednoznačně vyšla rapová scéna, takže jsme podle mě oslovili největší a nejzvučnější jména. V tuto chvíli můžeme říct, že na festivalu se objeví PSH, Prago Union, Paulie Garand, Refew a tím hudební scéna samozřejmě nekončí. Nesmím ani opomenout populární lokální kapely. Náš výběr určitě potěší každého, kdo festival navštíví,“ sděluje hlavní organizátor 1872 FEST festivalu Martin Soukup.

Na místě festivalu budou dvě stage. Jedna pro velkou, druhá pro malou scénu. „Větší bude pro umělce celorepublikového rozměru a menší pro lokální kapely. Tato pódia se budou střídat, takže bude hrát souvisle nějaký interpret a v momentě, kdy jedna stage bude vysílat, tak druhá se bude připravovat na dalšího umělce,“ pokračuje.

Na hudebním festivalu můžou návštěvníci očekávat i doprovodný program. „Jedná se zejména o sport a sportovní exhibice. Na místě bychom měli mít mini rampu pro skateboardy, inliny, BMX kola a pokud to bezpečnost dovolí, tak řešíme i Stompriders show. Jedná se o velkolepou exhibici malých motorek, kdy motorbikeři předvádí excelentní triky. Bude i trialová BMX Exhibice od dvojnásobného mistra světa,“ popisuje Soukup.

Rodina Sládkova se potýká s těžkou ranou osudu. Jejich nejmladší syn Lojzík se totiž narodil s velkými komplikacemi. Po porodu se nenadechl a bojoval o svůj život. Nyní se potýká s následky, které při vzešly právě při porodu.
Dvouletý Lojzík bojoval při porodu o život, nyní rodina pořádá sbírku na terapie

Festival je sice jednodenní, ale přespolní budou mít možnost ubytování. „V areálu je kemp, kde mohou lidé využít stanového městečka, bude k dispozici po celou dobu konání festivalu,“ vysvětluje s tím, že je důležité nepromeškat předprodej vstupenek. „Věřím a pevně doufám, že do konce dubna rozjedeme předprodej vstupenek. Veškeré informace jsou k dispozici na našich kanálech nebo i na webu Info-as.cz,“ říká.

Podle Martina Soukupa je festival 1872 FEST výjimečný skladbou interpretů. „Vydali jsme se cestou rapovou a musím konstatovat, že rap je zase po dlouhé době na velkém vzestupu. Výjimečné je to, že se na festivalu sejdou jak zakladatelé českého rapu, tak i novodobí a současní influenceři,“ uvádí s tím, že by byl rád, aby se tato akce stala tradicí. „V našem kraji je podle mého názoru kultura v některých směrech velmi opomíjená a hudební scéna je tu malá, takže si myslím, že velký benefit festivalu je posílení samotné kultury v kraji. A hlavně tu bude konečně něco pro mládež nebo mladší ročníky,“ dodává hlavní organizátor 1872 FEST Martin Soukup.