Pěvecké seskupení Trifanky má na Chebsku stále více příznivců. A nejedná se už dávno ´pouze´ o fandy kultury zvědavé na starostu obce v roli jednoho z interpretů. S jeho kolegyní v kapele Irenou Novotnou (na snímku) z Chebu Deník hovořil nejen o repertoáru skupiny.

Pěvecké duo Trifanky mohou hosté vídat na společenských akcích v chebském a sokolovském okrese už více jak tři roky. Myslíte, že máte šanci ´prorazit´ i po celé republice?

Šance je vždycky. Chystáme nové projekty, se kterými bychom se rádi dostali i dál. Ale nám se u nás líbí a ambice do toho většího světa šoubyznysu zatím nemáme.

Lidi si vás oblíbili. Můžete stručně pěvecké seskupení Trifanky představit?

Naši pěveckou skupinu tvoří Ota Teuber - starosta obce Nový Kostel a moje maličkost. Sešli jsme se zhruba před sedmi lety v pěveckém sboru a protože nás zpívání velmi baví a jsme dobří přátelé, dali jsme hlavy dohromady a vzniky Trifanky.

Přiblížíte váš repertoár? Prý zpíváte převážně česky..?

Ano, to je pravda. Co se mě týká, když jsem začala sólově zpívat, první písnička byla v angličtině. A další taky. Ale nešlo to. První koncerty jsem obrečela. Ota jinak než česky nezpíval nikdy. Zjistila jsem, že čeština je pro mě nejlepší a cítím se v ní nejlépe. Dala jsem na Otu a začala zpívat též jen česky. A udělala jsem velmi dobře, protože časem jsem zjistila, že naši diváci mají nejraději, když se zpívá česky.

Co se týká repertoáru, tak zpíváme české populární písně od 60. let do současnosti včetně muzikálových hitů. Sem tam se objeví i nějaká ta slovenská písnička, a to je z cizích jazyků asi všechno. Vlastně, ne. Připravujeme jednu španělskou…

Jaké české pěvecké hvězdy vy osobně uznáváte? Už jste si s některou z nich také zazpívala?

Pěvecký vzor jako takový asi nemám. Od každého se mi líbí něco. Z českých zpěvaček mám ale nejraději Lucii Bílou (bohužel písničky od ní u nás zpívá Ota). Nedávno jsem měla možnost si zazpívat na koncertu v Novém Kostele se zpěvačkou Míšou Noskovou - to byl pro mě velký zážitek - a také s muzikálovým zpěvákem Tomášem Löblem.

Upřesníte skladbu posledního koncertu, kterým v sobotu 29. října (začátek v 19 hodin) potěšíte Svoje fanoušky v chebském ´d´ klubu?

Koncert má název Od pohádky k muzikálu. Diváci se mohou těšit na písničky například z pohádek Popelka nebo Dívka na koštěti, filmů Rebelové nebo Noc na Karlštejně. Dále na hity české současné populární hudby a chybět nebudou také naše oblíbené písně z českých muzikálů. Jako náš milý host vystoupí Martina Nováková, naše skvělá učitelka populárního zpěvu.

Svěříte se? Víc vás těší úspěch při koncertech nebo ten pracovní? V jaké profesi se vlastně činíte?

Těší mě jak úspěch na koncertech, tak ten úspěch pracovní. Koncert je v podstatě také výsledek mojí práce. Když zrovna nezpívám, tak vydávám společně s manželem turistické magnetky na ledničku, pohledy, kalendáře a spoustu dalších věcí… Máme spolu reklamní agenturu.