Cestovní agentura Cup Vital je novým nájemcem Anglikánského kostela v Mariánských Lázních. Po nezbytných opravách a úpravách se zde ve spolupráci s agenturou Spa Entertainment začaly pořádat pravidelné koncerty, a to především komorní hudby. Kapacita vytápěného kostela je 100 míst a již první dva koncerty Akordeonového orchestru ZUŠ F. Chopina a Smyčcového kvarteta ZSO Mar. Lázně byly velmi úspěšné. V anglikánském kostele, který je památkově chráněnou stavbou z r. 1879 se konají dva koncerty týdně, vždy v úterý a v neděli od 15.00 hod.. V jedinečné akustice si mohou návštěvníci vychutnat hudbu klasickou, ale i jazzovou, muzikálovou a operetní, ale i např. folklórní. Prostor zde dostávají také soubory zdejší Základní umělecké školy.

Pozornosti kulturní veřejnosti by zajité neměl uniknout výjimečný koncert v neděli 11. dubna v 15.00 hod. Představí se vynikající žesťový oktet Waldsassener Blechbläser. Uměleckým vedoucím je trumpetista Armin Scharnagl, který tento soubor založil již v r. 1986. Waldsassener Blechbläser hraje ve složení 3 trubky, 2 lesní rohy, 2 pozouny a tuba a členové jsou profesionální hudebníci z nedalekého německého městečka Waldsassen, z Chebu a z Mariánských Lázní. Na koncertě zazní díla z období J. S. Bacha ale i např. melodie z muzikálu Fantóm opery nebo píseň Just a gigolo v úpravách pro toto nástrojové obsazení.

Předprodej vstupenek na všechny koncerty v Anglikánském kostele je v kanceláři agentury Cup Vital, Masarykova ulice, Mariánské Lázně, tel. 354 546 211, a také vždy jednu hodinu před začátkem přímo v kostele. Ten se nachází poblíž mariánskolázeňského gymnázia na Ruské ulici.

Vladimír Smutný


Program koncertů – duben 2010 Anglikánský kostel, Mariánské Lázně

Neděle 11. 4.

Waldsassener Blechbläser

v 15:00 hod. česko-německý žesťový soubor – oktet

umělecký vedoucí: Armin Scharnagl


Úterý 13. 4.

VERA kvartet

v 15:00 hod. soubor dřevěných dechových nástrojů

umělecký vedoucí: Dalibor Bárta

Neděle 18. 4.

Musica Dolce – „Z klenotnice staré hudby“

v 15:00 hod. umělecká vedoucí: Eva Matějková Mikešová

Úterý 20. 4.

World Landscapes – „Na vlnách jazzu a swingu“

v 15:00 hod. jazzový kvartet a zpěvačka Petra Brabencová

Neděle 25. 4.

„Procházka světem operety“

v 15:00 hod. výběr melodií ze světoznámých operet J. Strausse, F. Lehára, E. Kálmána a dalších. Účinkují: Gabriela Kopperová – soprán,
Michal Klamo – tenor, prof. Karel Friesl - klavír


Úterý 27. 4.

Kytarové kvarteto ZUŠ F. Chopina Mar. Lázně

v 15:00 hod. vedoucí souboru: Tim Honzírek