Na koncert do zaplněného Městského divadla dorazily i fanynky z Plzně. „Jsem Vaškovou fanynkou od svých šesti let, což v letošním roce budu od tohoto okamžiku slavit již padesáté třetí výročí. Vaškovy písničky to je radost a pohlazení po duši i dodávání síly v těch nejhorších chvílích života. Koncerty jsou zážitek, za který mu patří ten největší dík,“ svěřila se Plzeňačka Edith Zikmundová.

Pěvecká legenda Václav Neckář si opět získala publikum. Diváci několikrát během koncertu aplaudovali vestoje, někteří vstali ze sedaček, aby tančili společně se zpěvákem. Ten si na koncert pozval i svého dlouholetého přítele Ivana Kociána s jeho rodinou. Zavzpomínali na nedávno strávené společné chvíle, a to ve dnech, kdy Neckářovi byli na pobytu v Mariánských Lázních. "Vzpomínám na pohodu a obědy u tebe. Dlouho jsem se necítil tak dobře, a moc mi chutnalo,“ řekl Neckář.

Státní okresní archiv (SOkA) Cheb se otevřel všem zájemcům. Na 9. června připadá Mezinárodní den archivů.
Tip Deníku: Mezinárodní den archivů v Chebu

Arkadij Kliment z Chodové Plané namaloval podle dobové fotografické předlohy dva obrazy ztvárňující vystupující zpěváky. Díla předala spolupořadatelka koncertu Ludmila Hnátová. "Vašek je pro mě výjimečnou osobností. Vhledem ke svým lidským vlastnostem, životní síle a pozitivní energii. Velice si ho vážím za to, co dokázal a co překonal a jsem ráda, že má tak starostlivého bratra, který vše s nadhledem sleduje zpovzdálí, a nad Václavem drží ochrannou ruku. Prostě bratři, jak se patří," poukázala Hnátová s tím, že poděkování za pomoc a hladký průběh akce patří i Aleně Havrdové, ředitelce KIS Mariánské Lázně.

Sponzor koncertu doktor Ashraf Abu Taha daroval šedesát tisíc korun postiženému chlapci Danečkovi Vlkovi. Dar na nákup speciálního invalidního vozíku převzala jeho maminka. Pro chlapce se také chystá i charitativní fotbalový turnaj v Trstěnicích, který ponese název Trstenice Open 2019 a uskuteční se v červenci. Abu Taha při koncertu slíbil, že počínaje tímto rokem vždy na akci spojené se zahájením lázeňské sezóny předá sponzorský dar zdravotně postiženému člověku. Tímto by chtěl v lázních zavést novou tradici a vyzvat další úspěšné podnikatele k obdobnému skutku.

Ilustrační foto.
Polovina dětí z Karlovarska čelí kybernetické agresi