Sára Saudková, Martin Schreiber, Miro Švolíka Vladimír Židlický – taková jména budou doprovázet letošní KontAktfoto, a to od 26. listopadu. Třináctý ročník workshopu, který pořádá chebská Galerie 4, se zúčastní téměř dvacet fotografů z Čech i ze zahraničí.

„Workshop je určený profesionálním fotografům a studentům uměleckých škol, kteří zde mají možnost pracovat v ateliérech, ale i v dalších lokacích hotelu,“ vysvětlil ředitel Galerie 4 Zbyněk Illek.

„Na workshop vždy pozveme fotografa nebo fotografku, kteří se zabývají figurální tvorbou. Ti pak spolupracují s ostatními fotografy a po skončení dílny vybírají výstavní soubor, který je představen veřejnosti v následujícím roce,“ dodal Illek.

Lektory minulých dílen byli například Tono Stano, Gábina Fárová, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Miro Švolík, Robo Kočan a další.
Novým účastníkem letošního a zároveň lektorem příštího workshopu bude i fotograf Martin Schreiber. Jeho výstava Madonna a kovbojové, která byla v chebské Galerii 4 k vidění v září, nezůstala bez povšimnutí. A lektorem KontAktfoto 2008 je Sára Saudková.
Expozice fotografií z minulého ročníku je vystavená v rámci Měsíce fotografie v Hofu v Německu.

„Těší mne, že se taková akce koná právě na na Chebsku,“ řekl dvaačtyřicetiletý Martin Schmied z Chebu. „Je vidět, že náš region rozhodně nepatří mezi zapadákovy.“