Letošní chebský masopustní průvod bude plný skřítků a trpaslíků. Těch žilo v Chebu podle pověsti mnoho. Místní hospodyňky si je ale přestaly uplácet knedlíky a tak se malí tvorové z města vytratili.

„Od podzimu loňského roku se je snažíme nalákat zpět,“ uvedla Simona Hámková z chebského muzea. „Povedlo se to Muzeu Cheb a jeho výstavě Knedlík - Kloß - Knödel aneb knedlíkové nebe?“ Možná si již někteří trpaslíci rozmýšlejí návrat díky velkému množství prací z vánoční výtvarné soutěže dětí na téma Chebský skřítek.

Na masopustní akci se podílejí město Cheb, Muzeum Cheb a Západočeské divadlo v Chebu. Ti také obyvatele města lákají, ať přijdou v sobotu 6. února do masopustního průvodu v masce trpaslíka, skřítka či trolla. „A pokusme se společně o chebský rekord v počtu trpaslíků shromážděných na chebském náměstí,“ vyzvala zájemce Simona Hámková. „Ke sčítání trpaslíků dojde před muzeem na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad při závěru masopustního průvodu. Pro nejhezčího trpaslíka bude připravena zasloužená odměna,“ uvedla. Sraz masek je ve 13.40 hodin před budovou chebského divadla. Průvod vyrazí na svoji tradiční cestu ve 14 hodin.

Kromě masopustního průvodu skřítků a trpaslíků bude pro účastníky připraveno tradiční masopustní občerstvení – speciality zabíjačkových hodů, koblihy, koláče, perníky, nápoje všeho druhu. Muzeum pozve všechny na derniéru výstavy Knedlík - Kloß- Knödel a do expozice na výstavu Chebský trpaslík. V závěru masopustního odpoledne vystoupí ve Valdštejnské obrazárně muzea děti ze školní družiny 4. základní školy v Chebu s pásmem Skřítkovské zpívání.

Obyvatelům se akce zamlouvá. „Je to krásný nápad,“ zhodnotil průvod a pokus o rekord Marcel Sedláček z Chebu. „Rozhodně to nebude záležitost jen pro děti. Dokážu si představit, že si masku také seženu.“

MASOPUST, MASOPUST …

Město Cheb, Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje a Západočeské divadlo v Chebu srdečně zvou na

Co?

MASOPUSTNÍ PRŮVOD STARÝM MĚSTEM VE ZNAMENÍ CHEBSKÝCH TRPASLÍKŮ

Znáte pověst o tom, jak trpaslíci odešli uraženě z Chebu, když jim chebské hospodyně odmítly dávat knedlíky? Od podzimu loňského roku se snažíme nalákat je zpět! Povedlo se to výstavě Knedlík - Kloß - Knödel aneb chebskému knedlíkovému nebi? Kolik se jich do města vrátilo a kolik se jich sejde
v masopustním průvodu?

P o k u s m e s e o ch e b s k ý r e k o r d !!!

Kdy?

V SOBOTU 6. 2. 2010

SRAZ MASEK 13.40 HOD

ZAČÁTEK PRŮVODU 14.00 HOD

Kde?

Sraz všech trpaslíků i jiných masek u Západočeského divadla v Chebu

!!!!! PŘI VÝCHODU MASOPUSTNÍHO PRŮVODUZ MÁZHAUZU MUZEA NA NÁMĚSTÍ PROBĚHNE VELKÉ SČÍTÁNÍ CHEBSKÝCH TRPASLÍKŮ !!!!!

V EXPOZICI MUZEA A V NÁDVOŘÍ MUZEA:

- v expozici muzea výstava chebských trpaslíků z dětské soutěže

- ve Valdštejnské obrazárně Skřítkovské zpívánky

- sladké lahůdky masopustních hodů: koláče, koblihy, perníky,

- speciality zabíjačkových hodů a nápoje všeho druhu

NA NÁMĚSTÍ PŘED MUZEEM:

- pochování Masopusta

- vyhlášení nejkrásnějšího trpaslíka

Vyrobte si trpaslíka masku, vezměte děti a celou rodinu, přibalte si dobrou náladu a přijďte i letos do masopustního průvodu. Každý je vítán, na každého se těšíme!!!

Masopustní průvod trpaslíků půjde po známé trase:

Divadelní náměstí, Františkánské náměstí, Dlouhá ulice a Březinova ulice, přes horní okraj náměstí Krále Jiřího z Poděbrad do ulice Školní. Galerijním průchodem se vrátí na náměstí a zastaví se před radnicí, kde masky pozdraví starostu města, pokračovat bude průvod přes dolní náměstí do Kamenné ulice, po Kostelních schodech na Kostelní náměstí a do nádvoří muzea. Projde mázhauzem muzea a vyjde opět do náměstí Krále Jiřího
z Poděbrad. Na náměstí před muzeem bude slavnostně vyhlášen počet navrátivších se trpaslíků a bude odměněn nejkrásnější z nich. Před muzeem bude také tradičně pohřben Masopust. Prohlídka muzejní expozice plné trpaslíků a výstavy Knedlík - Kloß - Knödel tento den naposledy a zdarma!!!
Ve Valdštejnské obrazárně muzea v závěru masopustního odpoledne Skřítkovské zpívánky - písničky, říkadla a tanečky v podání dětí ze školní družiny 4. ZŠ v Chebu pod vedením Heleny Medkové.

Všechny srdečně zvou Město Cheb, pracovníci Muzea Cheb a herci chebského divadla.