Lázeňská sezóna v Mariánských Lázních je v plném proudu a ve městě není nouze o tradiční akce. Jednou z nich je už jedenáctý ročník hudebního festivalu Jazzové Lázně.

„Jedná se o jazzové koncerty na mariánskolázeňské kolonádě,“ informoval ředitel festivalu Jan Harvánek. Jazzové lázně se uskuteční od 29. června do 10. července a akci pořádá město Mariánské Lázně a Lázně Mariánské Lázně. „Na festivalu se podílí také Karlovarský kraj.“

Na letošním ročníku se představí celkem deset orchestrů včetně The Robert Smyth soul and jazz band z Anglie. „Nebude chybět ani mariánskolázeňská kapela Memory jazz band,“ přiblížil Harvánek. Memory jazz band je kapela s dlouholetou tradicí a velkými zkušenostmi z vystupování na českých i zahraničních podií. „Na festivalu vystoupí Big band z Karlových Varů,“ řekl ředitel. Jde o swingovou kapelu, která vystupuje například v Německu, Polsku nebo ve Švédsku.

Do Mariánských Lázní zamíří i hosté z Anglie.

„The Robert Smyth and jazz band je vynikající studentský orchestr ze školy Roberta Smytha z Leicestershire. Jde o pětapadesátičlenný soubor, který vystupuje ve dvou bandech,“ dodal Harvánek. „V loňském roce jsem do Mariánských Lázní zavítal,“ řekl milovník jazzu Jan Skoupý z Chebu.

„Letos se tam chystám také, protože je to opravdu krásný zážitek. Navíc kolonáda dodá atmosféru. Těším se na všechny kapely, nejvíc ale na Luboše ´Boba´ zajíčka a classic jaz colegium z Prahy a chebské Jazz big gang. Jsem rád, že mám v lázních příbuzné, a tak nemusím řešit dojíždění.“