Festival s mezinárodní účastí Chebské dvorky nebyl dlouho očekávaný zdaleka jen mezi všemi věkovými kategoriemi Chebanů. „Přijeli jsme s třídou z Plzně,“ potvrdil středoškolák Marcel Havran. „Uznávám, že jsem z toho před odjezdem do Chebu nadšený nebyl. Ale mile mě to překvapilo a přijel bych klidně i příští rok.“ A dodal, že dokonce potkal skupinku studentů až z Moravy.

Celá akce, která trvala již od poloviny týdne, vyvrcholila v sobotu. „Jsem organizátorům vděčná, že si se 'dvorky' dávají takovou práci,“ sdělila pětadvacetiletá Hanka Nová z Chebu. „Je mi jen líto, že je konec. Byl tu tak zajímavý program, že jsem ani nestihla prohlédnout vše, co jsem si naplánovala.“
A jak vidí průběh festivalu ředitel pořádající galerie G4 Zbyněk Illek? „To, jak se povedl program, musejí posoudit diváci,“ řekl skromně. „Je pravda, že nás trochu trápilo počasí. Ale naštěstí jsou díla v pořádku. Dokonce déšť ani neodradil diváky. Při pátečním koncertu kapely Sunshine pršelo téměř celou dobu, ale i tak přišlo na osm set lidí.“

Slova Zbyňka Illka potvrzoval po dobu trvání festivalu pohled na zaplněné dvorky. Ty praskaly 've švech' nejen při vystoupeních hudebních skupin, ale i divadelních představeních pro děti, kde bylo na dvě stě 'malých' návštěvníků.
V současné době si mohou organizátoři do listopadu letošního roku od dvorků odpočinout. Na konci podzimu se totiž opět začíná pořádat další ročník.
„Dokonce se nám sami hlásí další a další umělci, kteří by chtěli vystoupit nebo vystavovat,“ pochlubil se ředitel Galerie 4. Ale zárověň dodal, že by se takový program do tří dnů nevešel.

Na otázku, zda neuvažuje Zbyňek Illek o rozšíření festivalu na větší počet dvorků, odpověděl záporně. „Na té hlavní organizaci se podílí pětičlenný tým. Víc bychom toho nezvládli.“ Druhý důvod je také to, že rozložení jednotlivých výstavních prostor má svůj účel. Tvoří jakousi cestu. Z tohoto důvodu nejsou využité všechny nabízející se dvorky či zahrady starého Chebu.