„Tři současní malíři různého věku i národnosti, které přitom spojuje pražské bydliště a také důraz na sebereflexivní ironii, zde navazují na společnou výstavu v amsterdamské Kersgallery v únoru 2017,“ uvedl kurátor výstavy Pavel Vančát.

„Zatímco Marek Meduna je nepřehlédnutelnou osobností českého umění posledních dvou dekád jak samostatně, tak i jako člen skupiny Rafani, o dvě generace mladší Martin Lukáč je malířem velkorysých a vervních, často radikálně zjednodušených a repetitivních sdělení. Holanďan Roel van der Linden, který se po absolvování Gerrit Rietveld Academy přestěhoval do Prahy, se s oběma shoduje ve volném propojení karikatury a abstrakce a přidává k nim konceptuální humor zpochybňující současnou roli tradičně chápaného malířství. Stejně jako loni v Amsterdamu slibuje jejich společná expozice nečekaná vzájemná propojení i neklidně hravou instalaci, reflektující pozici jejich vlastní praxe v nekonečných možnostech současnosti,“ doplnil kurátor.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 14. března od 17 hodin v Malé galerii a zájemci si expozici budou moct prohlédnout až do 13. května. 

Velikonoční jarmark se blíží.
OTÁZKA PRO: Blanku Andrášikovou, pracovnici pro styk s veřejností Muzea Cheb