Znají obyvatelé Chebu své město? Kdo si myslí, že ano, měl se zúčastnit hrané prohlídky města. Jistě by odešel bohatší o nejednu zajímavou informaci. Zájemce provedl 'sám' chebský magistrátní rada Grüner s manželkou.

„Prohlídka byla vážně zajímavá," řekla Adéla Mudrová z Karlových Varů. „Byla poutavá a vtipná. Když budu mít možnost, určitě se akce zúčastním i příště. A že bylo horko? Za tu prohlídku to stálo."

Organizátoři rozhodně neměli problém naplnit kapacitu prohlídky.

„Mezi lidmi byl o akci velký zájem," potvrdila Lenka Šimáčková, produkční Kulturního centra Svoboda. „Potěšilo nás, že přijeli také lidé z okolních měst, například ze Sokolova a Karlových Varů." Prohlídku ale absolvovala také řada místních. A aby ne. Nečekala na ně žádná suchá fakta, ale perličky z míst, kudy mnozí denně procházejí.

„Hrané prohlídky jsme poprvé uspořádali minulý rok u příležitosti oslav Chebu a rádi bychom každý rok připravili novou," doplnila Šimáčková.

Při té letošní si místní a turisté prohlédli historické centrum s průvodkyní Jitkou Šindelářovou a herci chebského divadla, respektive s někdejším chebským magistrátním radou J. S. Grünerem, s jeho manželkou a dalšími tehdejšími obyvateli.