Na velkou koncertní šňůru vyjela začátkem března rocková partička Kabát. Hezky naživo totiž chtějí svým fanouškům představit své nové CD Banditi di Praga a pochlubit se prolomením magické hranice jednoho milionu prodaných nosičů.

Po čtyřech letech si tak kapela znovu užívá řadové turné po celé České republice a také na Slovensku.

Příznivci řízných rockových vypalovaček tedy mohou jásat. Dokonce i ti z Karlovarského kraje. Kvůli nim Kabáti přijedou do Karlových Varů, kde rozbalí svoji aparaturu a postaví jeviště přímo uprostřed KV Areny. Ačkoli je tato varianta technicky nejnáročnější, divákům to naopak skýtá nejlepší zážitek.

Na Turné 2011 se kromě kapely a managementu podílí desítky a stovky dalších osob. „Jen technického personálu jede více jak padesát lidí. Jsou to stagemanageři, zvukaři, osvětlovači, riggeři, jevištní technici, nástrojoví technici, ochranka, dekoratéři, řidiči, catering či pyrotechnici,“ vyjmenoval Radek Havlíček z vedení společnosti Pink Panther, která skupině zajišťuje veškerý management. Celou show bude převážet deset třináctimetrových návěsů (TIR), dodávky, osobní auta a speciální crew bus pro technický personál.

Celkový příkon elektrického proudu bude více jak 1 MW. V karlovarské KV Areně Kabáti zahrají v pátek 15. dubna.