V rámci turné Jeskyně tour vystoupí kapela Už jsme doma v mariánskolázeňském Clubu Na Rampě. Koncert této formace s punkovými kořeny a prvky avantgardní hudby se uskuteční již tento pátek. Už jsme doma patří mezi hrstku českých kapel, které se prosadily i v zámoří. Mají za sebou úspěšné koncerty v USA, kde si získali řadu fanoušků. Tento hudební soubor v rámci svého turné představuje fanouškům nové skladby. Už jsme doma tak chtějí, dříve než zasednou do studia, zachytit reakce diváků a fanoušků. Odezva publika tak může ovlivnit podobu a tvar písní dříve, než budou zaznamenány ve studiu.

„Jeskyně může znamenat úkryt, může to být místo tajemství, může to být útěk do samoty, také místo objevu a touhy pronikat stále hlouběji do poznání, podotkl frontman skupiny Miroslav Wanek. „Jeskyně v sobě může ukrývat nebezpečí, ale i krásu krápníků vytvářených stovky let jako symbol vrcholné trpělivosti, v případě stalagnátů úžasné naplnění touhy po dotyku, tak příznačné právě pro ty, kdo se v jeskyních své duše smutně skrývají před světem,“ dodal Wanek.

Koncert se uskuteční v Clubu Na Rampě, a to v pátek 9. října ve 21 hodin.

Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Především díky své originalitě, ale také díky své píli a nezlomné vůli, pronikli Už jsme doma po roce 1989 do evropských klubů a vzápětí i na severoamerický kontinent a do Japonska. Účastní se řady významných festivalů, kde přitahují často pozornost prestižních periodik jako tomu bylo např. v Austinu, TX na festivalu SxSW u časopisu Rolling Stone.

„Už jsme doma je legendou nejen na domácí scéně. Kluci spolu hrají od poloviny osmdesátých let a za tu dobu mají pořád neuvěřitelné koncertní tempo a řadu fanoušků nejen u nás, ale i v zahraničí,“ řekl pořadatel akce Roman Juřica. „Ročně odehrají přibližně stovku koncertů, což dokazuje, že zájem o jejich skladby neupadá ani po více než dvaceti letech,“ dodal Juřica.

Václav Pavlečka