Skvělým způsobem reprezentovaly v Praze chebské ´Kopretiny´. Tento dětský sbor pro mladé pěvecké talenty do 16 let, působící při Základní umělecké škole Jindřicha Jindřicha v Chebu, zabodoval na tamní mezinárodní soutěži Iuventus Cantat. Reprezentanti z Chebu odbornou porotu oslovili a umístili se ve stříbrném pásmu.

„I když máme nové malé sopránky, skvěle zvládly náročný repertoár," pochvalovala si sbormistryně Eva Kůrková. „Pokud mám šanci, tak ráda také vyzdvihnu podíl Evy Klimtové, která se ujala klavírního doprovodu. Rovněž pomohla jako vedoucí zájezdu. Díky ní vše proběhlo hladce," dodala sbormistryně Kůrková.

Po vystoupení v rámci soutěžní přehlídky v mezinárodní konkurenci se úspěšní chebští reprezentanti byli také podívat na Žižkovské věži a večer od 19.30 hodin si užili slavnostní vyhlášení výsledků a galakoncert vítězů.

„Líbilo se mi poslouchání ostatních sborů a hlavně jsem byla spokojená s naším vystoupením a také že jsme se umístili na druhé příčce," neskrývala nadšení chebská ´Kopretina´ Vlastička Červenková. Té přizvukovala také její kamarádka ze sboru Anička Nováková.

„Paní učitelka Klimtová hrála krásně na klavír a připravila nám pěkný program a také se mi líbilo, jak jsme se všichni snažili, včetně nových malých dětí," usmívala se Anička. „Nabrali jsme zkušenosti a snad příště to bude konečně zlato," neskrývala odhodlání.