KMěstské divadlo v Karlových Varech uvede v neděli 17. května od 19.30 hodin hru irské autorky Geraldine Aron `Můj báječný rozvod`. Tuto hru v režii Jana Brichcína a Jany Kališové by si milovníci divadelního umění opravdu neměli nechat ujít.

 Je paradoxem, že v komedii Můj báječný rozvod exceluje již několik let herečka Eliška Balzerová, která se jako jedna z mála českých celebrit může pochlubit harmonickým a velmi šťastným manželstvím.

Ale možná právě proto si roli Angely Kennedyové tolik užívá. Její divadelní hrdinka se dostala do stejné situace jako miliony jiných žen, manžel ji opustil a ona se učí žít sama. Statečně a s humorem!

To nám Eliška Balzerová názorně předvede hned v sedmnácti různých rolích, neboť sama sehraje všechny postavy a všechny komické i trapné situace (jejím jediným partnerem je plyšový pes Alex). Výsledkem této brilantní „one lady show“ je více než dvě stě vyprodaných repríz!
Možná stojí za to také připomenout, že Eliška Balzerová se představí karlovarskému publiku doslova v předvečer svých neuvěřitelných 60. narozenin. Oslaví je rolí, která nesporně patří k těm životním.

Veleúspěšná hra irské dramatičky Geraldine Aron měla premiéru v roce 2001 (u nás jen o dva roky později) a od té doby se neustále a úspěšně hraje na jevištích po celém světě. Stačila také posbírat mnoho divadelních cen. Českou inscenací a výkonem Elišky Balzerové byla autorka doslova nadšená.

(md)