Na úvod říjnového divadelního okénka bych velice rád poděkoval všem návštěvníkům Divadla Boženy Němcové ve Františkových Lázních, kteří si minulý měsíc udělali čas a v dnešní uspěchané době přišli k nám do divadla relaxovat a bavit se. Jsme rádi, že se naše divadlo stalo ´LÁZEŇSKÝM PRAMENEM ZÁBAVY´. V úspěšném trendu chceme i nadále pokračovat, a proto pro naše diváky připravujeme stále nové pořady. Už nyní se o nich můžete informovat na našich webových stránkách www.divadlofl.org, kde jsou uvedeny pořady až do konce roku 2013. Další nově zařazené pořady zde samozřejmě také ihned zaregistrujete. Stejně tak doporučuji sledovat naše facebookové stránky ´Divadlo Boženy Němcové´, kde kromě informací k blížícím se pořadům naleznete i zajímavé soutěže o neméně zajímavé vstupenky.

Co tedy připravujeme na tento měsíc? Na pátek 11. října 2013 od 19.30 hodin jsme pro vás ve spolupráci s Davidem Šírem, divadlem Semafor a rodinou Felixe Holzmanna přichystali interaktivní divadelní představení ´FELIX HOLZMANN, VČERA, DNES A ZÍTRA´ jako poctu legendárnímu komikovi a jeho nestárnoucímu humoru. Toto představení nabídne divákům to nejlepší z Holzmannova celoživotního díla. Jedná se o unikátní, zcela profesionální ztvárnění legendárních scének. Oblíbenou dvojici Felix Holzmann František Budín nahrazují nová jména David Šír Miroslav Reil. Jako bonus je zařazena legendární scénka ´Včera, dnes a zítra´ ve zvláštní a nečekané, kombinované dvojroli.

V nezaměnitelném českém humoru budeme pokračovat i dále, a to den před parlamentními volbami, 24. října 2013, od 19.30 hodin divadelní komedií od Antonína Procházky ´S TVOJÍ DCEROU NE´, samozřejmě v režii samotného autora. Je to příběh docela obyčejných manželských párů (bankovní úředník s učitelkou a majitel neprosperující umělecké agentury s knihovnicí), snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za přispění dospívající dcery, jejího kluka a ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá, do čeho se to zapletl. Ve hře se vám představí Týna Průchová, Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Zuzana Slavíková nebo Dagmar Novotná, Pavel Kikinčuk nebo Martin Zahálka, Antonín Procházka nebo Viktor Limr nebo Antonín Procházka ml. aVilém Dubnička.

V neposlední řadě bych všechny naše diváky velmi rád pozval v pátek 18. října od 19 hodin na úžasné představení ´PROJEKT COCO CHANEL CESTA K ÚSPĚCHU´ naší partnerské Základní umělecké školy ve Františkových Lázních. Jedná se o komponovanou tvorbu všech oborů základní umělecké školy (divadelního, výtvarného, hudebního a tanečního oboru), které tvoří ucelené představení. Přijďte podpořit mladé začínající a talentované umělce.

Tak tedy na potkanou v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních.

Arnošt Němec, ředitel Městského kulturního střediska Františkovy Lázně