Do posledního místečka zaplněná mariánskolázeňská galerie Atrium v hotelu Hvězda. Tak vypadala vernisáž nových prací lékaře a výtvarníka Pavla Nápravníka.

On sám nevystavoval v Atriu poprvé. „Všechny vystavené práce jsou ale nové,“ poznamenal Nápravník. Šlo už o jeho jedenáctou samostatnou výstavu v Mariánských Lázních.

K vidění tu byly nejen jeho oblíbené koláže, ve kterých si rád rýpne do současné politiky, ale také poetické obrázky, které sklidily mimořádný ohlas u návštěvníků výstavy.

„Je to nádhera. Řada z nich by se mi líbila i doma,“ řekla Růžena Knedlíková, která patří k pravidelným návštěvníkům galerie.
Úvodního slova na slavnostní vernisáži se ujal další z mariánskolázeňských patriotů – spisovatel Vladimír Páral. Jeho slova potěšila všechny hosty vernisáže. Mimo jiné všem připomněl, že autor je lékař, který se stal malířem na plný úvazek.

„Vidím v něm bipolaritu skalpele a štětce,“ řekl na úvod Páral. Pavel Nápravník se narodil v roce 1937. Po maturitě se rozhodoval mezi medicínou a uměním. Zvítězila sice medicína, ale na umění nikdy nezanevřel.

Hned na úvod slavnostní vernisáže připomněl Vladimír Páral osobnost sochaře Vítězslava Eibla, který zemřel 23. dubna letošního roku. Jeho památce byl věnován jeden z vystavených obrazů.

„Alespoň tímto způsobem byl mezi námi přítomen,“ poznamenal spisovatel.
Dalším hostem vernisáže se stal jeden z dobrých přátel Pavla Nápravníka René Tuček, sólista opery Národního divadla v Praze, který autorovi zazpíval píseň Jana Maláta Mám tě rád.

Na vzpomínku Vladimíra Párala na sochaře Vítězslava Eibla navázal i sám výtvarník. Svá slova ale očividně dojatý Nápravník nedokončil.
Výstava poetických obrázků i koláží mariánskolázeňského malíře Pavla Nápravníka je v galerii Atrium zdarma přístupná všem milovníkům umění až do konce srpna.