Nudný advent letos určitě nezažijí obyvatelé a návštěvníci města Mariánské Lázně. Na rozdíl od let minulých se ve městě chystá řada akcí, které si kladou za cíl vylepšit předvánoční náladu.

„O zábavu budeme mít letos postaráno. Už jsem si to kontroloval v kulturním kalendáři,“ pochvaloval si senior Antonín Vrba. „Teď ještě, aby někdo zajistil sníh. Loni při adventních trzích strašně pršelo,“ dodal s úsměvem.

První akce letošního adventu v Mariánských Lázních se koná už v sobotu 29. listopadu, den před první adventní nedělí.
„Pořádáme první mariánskolázeňské adventní setkání u Betléma na vrchu Krakonoš,“ uvedl Jiří Richter z hotelu Krakonoš, který je organizátorem akce. Návštěvníkům se u Betléma, který letos v létě připravili mladí kamenosochaři z Hořic v Podkrkonoší, představí dětský pěvecký sbor Koťata z 5. Základní školy v Chebu.

K Betlému na vrchu Krakonoš se návštěvníci vrátí znovu v pondělí 22. prosince, kdy se zde představí mariánskolázeňský folklorní soubor Marjánek.
Adventní akce se nebudou konat jen na Krakonoši. Vánoční atmosféru budou moci lidé nasát i v divadle, Anglikánském kostele nebo na Kolonádě.
O první adventní neděli, 30. listopadu, začne v galerii Městského divadla výstava věnovaná českým betlémům. Její vernisáž bude v 17 hodin.
Chybět nebudou ani vánoční trhy na kolonádě. Ty letošní začnou 5. prosince ve 14 hodin. V 16 hodin bude také slavnostně rozsvícen vánoční strom. Od pátku až do neděle se budou na kolonádě střídat vystoupení nejrůznějších kulturních souborů.

Ožije také Anglikánský kostel. Pořadatelé zde připravili čtyři akce věnované vánoční hudbě nejrůznějších období i českým lidovým tradicím v podání folklorního souboru Marjánek.