Největší mezinárodní pohárová taneční soutěž v České republice se blíží! Už v sobotu dorazí na parket v chebské sportovní hale Lokomotiva asi 30 párů z různých koutů Evropy. Koná se zde totiž tradiční a oblíbená soutěž Grand Prix 2011.

„Letos jde již o 19. ročník,” uvedl taneční mistr a organizátor akce Vladimír Hána. „Máme přihlášeno kolem 30 párů, a to z Německa, Slovenska, Maďarska, Ruska a samozřejmě také České republiky.” Jak podotkl, tentokrát přijede víc zahraničních soutěžících než tuzemských.

„Vždy mě velmi potěší, když mi přímo taneční páry nebo porotci řeknou, že se sem těší, protože je Grand Prix jejich nejoblíbenější soutěž v Evropě,” odpověděl Hána na otázku, co mu dělá při pořádání akce radost.

Oblibě se soutěž těší ale i mezi návštěvníky. „Je to pro nás jedna z událostí, kterou si nenecháme ujít,” řekl při minulé soutěži Tomáš Dvořák z Chebu.
A kdo chce přijít letos, má ještě možnost. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji, podle Vladimíra Hány se jistě najdou nějaké volné vstupenky i přímo na místě.
„Budeme se snažit, abychom zajistili místo každému, kdo přijde,” řekl.

Veřejnosti jsou přístupná i předkola, která začínají ve 13 hodin. Jednotné vstupné činí 40 korun. Večerní galaprogram odstartuje v 18.45 hodin. Chebská Grand Prix je vyhlášená také tím, že se tančí na živou hudbu, což je už rarita.

„Jen je škoda, že se stále obtížněji shánějí sponzoři,” posteskl si Vladimír Hána. „Jsem tak velmi vděčný městu Cheb, že nás pravidelně podporuje, protože bychom bez jeho podpory mohli soutěž uspořádat jen stěží.”

Jak organizátor dodal, pozvání na akci letos přijal generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Sergej Ščerbakov. představitelé města Chebu nebo třeba senátor Miroslav Nenutil.