Kdo má nejkrásnější a nejrychlejší malotraktor? Kdo je nejšikovnější ze všech traktoristů a ke komu se neobrátí štěstí zády? To a velká kopa legrace byly cílem už sedmého ročníku Starovodské traktoriády. Na tu se opět přišly podívat stovky diváků.

Oblíbenou akci zahájila panská jízda traktorů, které projely celou Starou Vodou. Poté následovala na první pohled celkem jednoduchá, ale jak se později ukázalo, velmi zákeřná terénní dráha. Na té si vylámal zuby nejeden traktorista. A tak některé vymazlené malotraktůrky musela z pasti tahat těžká technika. „Vypadá to mnohem jednodušší, než to doopravdy je," řekl jeden ze soutěžících.

Trať ukázala svou sílu v deseti případech, kdy nepustila závodníky do cíle. „Loni to bylo hlavně na vodním příkopu. Tam to museli někteří vzdát," zhodnotil jeden z pravidelných diváků Starovodské traktoriády. „Letos zůstávali závodníci i na jiných úsecích."

Na dráhu vyrazilo ve dvou kolech celkem čtyřiadvacet soutěžících, mezi nimiž nechyběla ani odvážná slečna Karolína Kapusňáková. Na přední příčky ale nedosáhla. Borci na prvních třech místech dokázali náročnou trať zdolat za necelé tři minuty. „Nejrychlejším a nejšikovnějším traktoristou byl tentokrát Pavel Šandara," informoval organizátor Starovodské traktoriády Petr Kuna. Druhé místo pak obsadil Jiří Kahanec alias Kakyn a cenu za třetí místo si domů odnesl Pavel Krofta.

Letos už podruhé nepřišly zkrátka ani ženy, pro které organizátoři připravili zvláštní doprovodnou soutěž. Sedm odvážných dam muselo projet zkrácenou a rozbahněnou tratí, kde na ně čekala umělá kráva, již závodnice podojily.

Nejlépe tuto disciplínu zvládla Veronika Forosová, druhou příčku obsadila Martina Gendráčová a na bronzový stupínek se postavila Ludmila Kroftová.