Již potřetí se v areálu koupaliště v Plané u Mariánských Lázní chystá hudební svátek pod širým nebem - open air festival Plánský Koupák.

Akce, která tradičně přiláká obyvatele z celých západních Čech, se uskuteční 25. července od 13 hodin. Podle organizátorů je na co se těšit. Vystoupí například Miro Žbirka, Lunetic, Petr Spálený, Blue Effect s Radimem Hladíkem, SuperStar Zbyněk Drda a Michal Šindelář se svými kapelami a další.
Nápad uskutečnit festival se před dvěma lety zrodil v úzkém kruhu kolem plánské pop-rockové skupiny Erion. „Místní koupaliště je pro události tohoto typu jako stvořené,“ vysvětluje Jiří Fejt, šéf pořádající agentury Erion Production.

„O podobné akci se v kapele Erion hovořilo již dlouho, ale teprve v roce 2007 jsme se do toho pustili naplno a oslovili prvotřídní české kapely, na jejichž koncerty se místní moc často nedostanou. Zároveň jsme chtěli dát i nyní, na třetím ročníku, příležitost také regionálním skupinám. Ty, zrovna jako ve svých začátcích Erion, uvítají každou možnost předvést publiku, co dokážou.“

Na akce jezdí i lidé z regionu. „Byla jsem i na minulém ročníku,“ řekla Tereza Králová z Chebu. „Ani teď si ji nenechám ujít.“

PROGRAM

25.7.2009 - koupaliště Planá

13:00
Blackmailers
www.blackmailersmusic.com

14:00
Black Rose
ukázka | www.blackrose.cz

15:00
Zbyněk Drda
ukázka | www.drdazbynek.cz

16:00
Martin Čarný Band
ukázka | www.martincarnyband.cz

17:00
Zlatý Voči
ukázka | www.zlatyvoci.com

18:00
Petr Spálený
ukázka | www.petrspaleny.cz

19:00
Lunetic
ukázka | www.lunetic.eu

20:00
Michal Šindelář Band
ukázka | www.michalsindelar.cz

21:00
Miro Žbirka
ukázka | www.zbirka.cz

22:00
Blue Effect
ukázka | www.blueeffect.cz

23:00
Lucie Revival
www.lucierevival.cz

Celým dnem Vás budou provázet
bombarďáci z Ranní jízdy rádia Egrensis

Martinové Orgoník a Švejda.

Soutěžní otázka

Na festivalu vystoupí také čtyřčlenná skupina, která měla svého času obrovské davy ctitelek. Teď se vrací na českou hudební scénu. Jak se kapela jmenuje?

Odpovědi zasílejte do pátku 24. července (do 12 hodin) na adresu redakce.cheb@denik.cz. V mailu nezapomeňte uvést své jméno, bydliště, a telefonický kontakt (nejlépe mobil). Výhercům se telefonicky ozveme. Každý výherce dostane dvě volné vstupenky na akci.