Pod krásenskou rozhlednou na Sokolovsku si lidé v sobotu užívali koncert hned několika kapel. Mnoho návštěvníků přijelo z daleka a neváhali zde rozbalit stany a přenocovat.

„Přijeli jsme z Plzně. Jsme tu podruhé na doporučení známých a nelitujeme. Uchvátila nás pohodová atmosféra této akce. Je to pro nás parádní relax přes víkend,“ zhodnotila setkání muzikantů a diváků pod kamennou rozhlednou jedna z posluchaček Bára Němčíková.

Další akcí, kam mířil o víkendu velký počet posluchačů, byl koncert kapely Arakain spolu s Lucií Bílou. V loketském amfiteátru je doprovodila regionální partička muzikantů Liberate a bývalá hvězda pódií Tanja.

„Arakain nezklamali. Zahráli něco nového, ale hlavně klasiku, na kterou asi většina lidí dorazila. Líbila se mi s nimi i Lucka Bílá, zavzpomínali jsme na staré časy téhle sestavy. Byli skvělí. Neodbyli to čtyřmi společnými songy, ale dávali si to naplno,“ zhodnotil večer v Lokti Josef Veselý z Kraslic.

A co bude v Lokti následovat? Bude to například muzikál Mauglí Divadla Kalich, koncert legend při Rockové plovárně, přijedou i Tři sestry nebo Krásné nálezy Michala Prokopa, J.A.R., Jelen, Debie a mnoho dalších.

Organizátoři pak v Lokti poukazují na očekávaný koncert kapely The Offspring a Kenny Wayne Sheperd Bandu, který se uskuteční 20. srpna. Se zájmem diváků se určitě opět setká i návrat Rusalky do krásných kulis přírodního divadla, opereta Noc v Benátkách, příznivci divadla zhlédnou Strašidlo cantervillské a v rámci Shakespearovských slavností Hamleta.

Krajkovská škola v sobotu žila oslavami výročí.
OBRAZEM: Škola v Krajkové slavila 140. narozeniny