Devadesátá léta až doteď. Tak zní výstižný název aktuální výstavy, která je k vidění v chebské Galerii 4.

„Je to průřez posledními dvaceti lety mé tvorby, což znamená, že na výstavě lidé mohou vidět také snímky z mých začátků,“ představil expozici autor fotografií Tomáš Rasl. Převážně lidé na výstavě uvidí krajinářské záběry. „Jde o černobílé snímky, kontaktní kopie z negativů, což znamená, že obsahují hodně detailů,“ vysvětlil.

Tomáš Rasl se o fotografii začal zajímat již v raném dětství. „Můj dědeček Ferdinand Bučina fotografoval, takže jsem chodil s ním. Až asi od 15 jsem začal fotit sám a přibližně v 18 to začalo být vážnější.“ Přiznává ale, že ho dědeček ovlivnil. „To bylo dané také tím, že jsem po něm převzal určité fotografické přístroje, které byly už v té době zastaralé. To mě možná trochu zpomalilo.“ Starší přístroje ale používá i v současné době. „Když něco fotím, musím se nad motivem zamyslet. Nemohu se starším fotoaparátem udělat sto snímků a pak z nich vybírat,“ popisoval. „Ale focením se živím, takže mám také digitál a nemám s tím problém. Možná za dvacet let budu mít v Galerii 4 výstavu složenou jen ze snímků z digitálu,“ smál se.

Příznivcům umění se fotografie líbily. „Jsou opravdu zajímavé,“ řekla Zuzana Schmiedová z Chebu. „Dokážu si představit, že bych je měla doma na stěně. Mnohé z nich mě uklidňují.“