Další legenda míří do loketského amfiteátru. Hned den po otevření letní sezóny v přírodním divadle rockovou ikonou Saga vystoupí pod hradem Loket Olda Říha z Katapultu, jediný žijící člen této kapely. A to už v sobotu 23. května.

„Termín platí. Pojedu letní sérii koncertů s podtitulem Rockovej mejdan a v nynější době čekám od pořadatelů data předprodejů a další informace, abych to mohl příští týden umístit na náš web,“ míní pro Deník Olda Říha, který v Lokti spolu se zesnulým baskytaristou Jiřím „Dědkem“ Šindelářem vystoupil naposledy minulý rok.

Termín 23. května je podle Říhy speciální pro Loket. „Ještě se totiž otevírá sezóna amfiteátru. Na koncertě spolupracuje i město. V amfíku je v ten den navíc větší program, kde vystoupí další kapely,“ dodává Říha. Jeho slova potvrzuje i pořadatel Vladimír Suchan z agentury Vlny.

„Koncert začíná odpoledne od čtyř hodin. Nejdříve vystoupí kapela Brutus, od půl šesté do půl sedmé poté skupina MASH a další kapelou budou Proměny od osmi do devíti hodin,“ míní Suchan s tím, že zlatý hřeb večera, Olda Říha a přátelé, vystoupí kolem půl desáté. „Kapacita je omezená na tři tisíce lidí,“ dodává Suchan.

K. Šujan